„Hajstry. Krajobraz bocznych dróg” — spotkanie autorskie z Adamem Robińskim

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 kwietnia 2018

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Adamem Robińskim, które odbędzie się 27 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza w ramach XVII Małopolskich Dni Książki Książka i Róża na spotkanie z Adamem Robińskim, autorem książki Hajstry. Krajobraz bocznych dróg. Spotkanie odbędzie się w sali Pod Sową 27 kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 18.00.

Hajstry. Krajobraz bocznych dróg — są debiutem literackim autora nominowanym do nagrody podróżniczej Traveler w kategorii Podróżnicza Książka Roku. Adam Robiński, opisując Polskę, zbacza z utartych szlaków opisywanych w przewodnikach i wydeptuje indywidualne ścieżki w poszukiwaniu krajobrazowej egzotyki. Wędruje przez polską Saharę, płynie największą z dzikich rzek, a godzinę jazdy od Warszawy odnajduje Arktykę. Czyni to z pokorą dawnych krajoznawców: pieszo, kajakiem, na nartach. Ale najczęściej po prostu przystaje, żeby zobaczyć więcej: ślady tych, którzy przed wiekami wytyczali pierwsze drogi i znakowali szlaki, zdziczałe sady w miejscach wyludnionych wsi, drzewa tak stare, że mogłyby być tolkienowskimi entami.

Podczas wydarzenia będzie można nabyć książki naszego gościa opatrzone autorską dedykacją.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat