„Książkowe Emporium przy ul. Jagiełły 1” — relacja z zajęć

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
16 maja 2018

Zachęcamy do przeczytania i obejrzenia relacji z warsztatów „Książkowe Emporium przy ul. Jagiełły 1” zorganizowanych w ramach konkursu Lustra Biblioteki oraz Wydawnictwa Zielona Sowa.

W kwietniowe przedpołudnie, podczas gorlickiego święta książek, nasza biblioteka zamieniła się w wielkie Książkowe Emporium przy ul. Jagiełły 1, do którego zawitali uczniowie klasy piątej z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach. Była to grupa inteligentnej, ambitnej młodzieży, która podczas księgarskiej rozgrywki świetnie poradziła sobie z zadaniami, jakie dla nich przygotowaliśmy.

Inspiracji do zajęć dostarczyła nam książka Sylvii Bishop pt. Panna Jones i Książkowe Emporium, którą udało się nam otrzymać dzięki zakwalifikowaniu się do II etapu konkursu Książkowe Emporium — organizowanego przez Barbarę Marię Morawiec z Lustra Biblioteki oraz Wydawnictwo Zielona Sowa.

Uczniowie wkraczający na teren Książkowego Emporium mogli się poczuć jak bohaterowie powieści i przeżyć prawdziwą przygodę. Najpierw wzięli udział w loterii, w której mogli wygrać wiele ciekawych nagród, m.in. książki, przybory szkolne, gry edukacyjne itp. (losy były bezpłatne, a nagrodami można się było dowolnie wymieniać). Uczestniczyli także w wielkim kiermaszu taniej książki, który oferował wydawnictwa dostosowane do wieku uczestników zajęć. Książki były sprzedawane w bardzo atrakcyjnych cenach: 1 zł i 5 zł. Następnie zostali podzieleni na dwie rywalizujące ze sobą grupy, by potem rozwiązać biblioteczny quest czy ułożyć edukacyjne puzzle z serii T — wszystko po to, by dostać się do najważniejszego dla nich miejsca w Książkowym Emporium — Sali Słowników, w której był ukryty rękopis. Tam też odbyła się pomiędzy drużynami decydująca rozgrywka (czyli naukowe koło fortuny, które składało się z dwunastu działów odpowiadających dwunastu salom w Książkowym Emporium), podczas której walczyli o miano znawców i wybawców Książkowego Emporium.

Potwierdzeniem zajęć jest nie tylko minifilm, który załączamy do naszej relacji, lecz także telegram, który wysłali uczestnicy warsztatów organizatorom konkursu (Wydawnictwu Zielona Sowa oraz serwisowi bibliotecznemu Lustro Biblioteki), licząc tym samym na wzbogacenie zbiorów gorlickiej biblioteki o dwadzieścia nowych i wartościowych publikacji od Wydawnictwa Zielona Sowa. 

	


<div align=
     
		 		 		 		 		 		 		 		 		 		 		 		 		 		 		 		 		 		 		 		 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Miniatura

    Miniatura