BiblioLAB Gorlice — zjazd dla bibliotekarzy z Małopolski

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 października 2018

W imieniu Ogólnopolskiej Sieci Bibliotekarzy LABiB serdecznie zapraszamy do udziału w I edycji zjazdu lokalnego bibliotekarzy z Małopolski BiblioLAB.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach serdecznie zaprasza wszystkich bibliotekarzy z województwa małopolskiego do udziału w lokalnym zjeździe pasjonatów książki — BiblioLAB. Małopolska edycja odbędzie się 18 października 2018 roku (czwartek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach w godz. 10.00–16.00.

Rejestracji można dokonać za pomocą formularza: bit.ly/RejestracjaGorlice. Pięćdziesiąt pierwszych osób, które nadeślą swoje zgłoszenia weźmie udział w zjeździe. O zakwalifikowaniu uczestnicy zostaną poinformowani e-mailowo do 12 października 2018 roku.

Podczas BiblioLAB-u będzie można wziąć udział w zróżnicowanych tematycznie warsztatach, poznać bibliotekarzy z pasją oraz zainspirować się pomysłami z innych bibliotek. BiblioLAB będzie idealną okazją, aby zobaczyć, że w bibliotece da się pracować nieszablonowo, nowocześnie i z polotem; zdobyć nową wiedzę i zainspirować się do działania oraz poznać pasjonatów, dla których biblioteki to miejsca wyjątkowe.

Bibliotekarko & Bibliotekarzu! Spotkajmy się w Gorlicach, by wspólnie dzielić się wiedzą i mnożyć pomysły!

 

 

BiblioLAB Gorlice — program

9.15–10.00 Rejestracja uczestników

10.00–10.20 Powitanie

10.20–11.00 Możliwości rozwoju bibliotekarzy
— Działania sieci LABiB — Ewa Szabat (Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy)
— Program Erasmus+ Edukacja Dorosłych — Joanna Rzeplin (Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji)
— Czytaj i pisz! Czyli miejsca w sieci dla bibliotekarzy — portal LABiB oraz platforma Komisji Europejskiej EPALE — Monika Schmeichel-Zarzeczna (Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Ambasadorka EPALE)

11.00–11.30 Przerwa kawowa

11.30–12.00 Stoliki eksperckie, cz. 1
— Książka na receptę. Doświadczenia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu w pracy biblioterapeutycznej — Agnieszka Jurek, Jolanta Obrzut (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu)
— Biblio-adopcja, czyli o współpracy z seniorami — Katarzyna Koczwara (Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle)
— E-booki w bibliotece — Maria Cibicka (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie)
— Odkryj karty projektów do Fundacji Steczkowskiego. Jak zdobyć finanse na działania w bibliotece — Joanna Patej (Gminna Biblioteka Publiczna w Wielkiej Wsi)

12.15–12.45 Stoliki eksperckie, cz. 2
— Czytniki w bibliotece — Angelina Wójtowicz (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie)
— Wspomnienia to prawdziwa podróż w czasie. Świadkowie lokalnej historii — Urszula Karasińska (Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach)
— Odkryj, że biegun nosisz w sobie. Co nowego zaproponować młodzieży w bibliotece — Agata Warywoda (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Sieć LABiB)
— Buszowanie w bibliotece. Kultura na proszowickim rynku. Nowa siedziba biblioteki — analiza funkcjonalna dla przyszłej przestrzeni — Anna Miodyńska (Małopolski Instytut Kultury)

12.45–13.45 Lunch

13.45–15.45 Warsztaty tematyczne
— Grywalizacja jako inwestycja w samorozwój — Karol Baranowski (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie)
— (Nie)codzienny narzędziownik, czyli bibliotekarz w cyfrowym świecie — Monika Schmeichel-Zarzeczna (Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie)
— Moja, moja! Z kim i jak możemy promować bibliotekę, czyli o promocji opartej o relacje — Dorota Woźnica (Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle)
— Escape room dla dzieci — Anna Wysocka (Biblioteka Publiczna w Piasecznie) 

Wydarzenia towarzyszące:
— Program Erasmus+ oraz platforma Komisji Europejskiej EPALE — stoisko Fundacji Rozwoju Edukacji,
— wystawa „Memy biblioteczne”.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner