Bibliotekarze polecają książki na październik

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 października 2019

Co robić w coraz to dłuższe wieczory? Czytać :). 

marzec

PAŹDZIERNIK

Barbara Zawiślak rekomenduje porywającą historię górskiej wspinaczki, autorstwa Petera Zuckermana i Amandy Padoan pt. Pochowani w niebie. Niezwykła historia Szerpów i największej tragedii na K2.   

Beata Mituś zaleca wszystkim rodzicom lekturę pt. Jak radzić sobie z nastolatkiem — poradnik dla dorosłych. Jak rozszyfrować zachowanie nastolatka i zbudować z nim silną więź autorstwa Josha Shippa.

Tomasz Hryc wszystkim zainteresowanym tematyką ratownictwa proponuje monografię pod redakcją naukową Arkadiusza Trzosa Ratownictwo medyczne wobec współczesnych zagrożeń.

Grażyna Zastępa zachęca do lektury o największych porażkach ludzkości przedstawionych w humorystyczny sposób przez Toma Philipsa w książce Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko.

Bożena Dykla zachęca do lektury romantycznej opowieści o utraconej miłości pt. Przed końcem zimy, autorstwa Bernarda MacLaverty. 

Marta Karp tym, którzy chcą poznać Kraj Kwitnącej Wiśni od podszewki poleca książkę Aleksandry Janiec Tokyo lifestyle book.

Bartłomiej Kiełtyka, jako lekturę obowiązkową, poleca wszystkim osobom zajmującym się projektowaniem publikacji, książkę autorstwa Hansa Petera Willberga i Friedricha Forssmana pt. Pierwsza pomoc w typografii. Poradnik używania pisma.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner