Procedura ponownego uruchomienia MBP w Gorlicach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 maja 2020

Drodzy Czytelnicy! Od 11 maja 2020 (poniedziałek) rozpoczynamy wdrażanie procedury ponownego uruchomienia MBP w Gorlicach, która będzie składała się z 4 ETAPÓW. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w poniższym artykule. 

Etapy ponownego uruchamiania MBP w Gorlicach

1 ETAP (11-15.05.2020)
Uruchomianie TRZECH STREF ZWROTÓW (możliwe jedynie zwracanie wypożyczonych książek). Niedostępne: wypożyczenia, rezerwowanie online, udostępnienia na miejscu.

I STREFA:
Budynek główny PARTER — ul. Jagiełły 1
Godziny otwarcia: pon.-pt. godz. 9.00-15.00, sob. — nieczynne
Czytelników korzystających z Filii Zawodzie informujemy, że ta agenda pozostaje zamknięta do odwołania — zwrotów książek można dokonać w I STREFIE ZWROTÓW (budynek główny, parter — ul. Jagiełły 1)

II STREFA:
Filia Magdalena — ul. Słoneczna 2
Godziny otwarcia: pon., wt., śr. pt. godz. 9.00-15.00, czw., sob. — nieczynne

III STREFA:
Filia Naukowo-Techniczna — ul. Michalusa 1G
Godziny otwarcia: pon., wt., śr. pt. godz. 9.00-15.00, czw., sob. — nieczynne

2 ETAP (od 18.05.2020 do odwołania)
Uruchomienie CZTERECH STREF WYPOŻYCZEŃ, działających w tych samych godzinach pracy co STREFY ZWROTÓW. Możliwe zamawianie i odbieranie książek bezpośrednio u bibliotekarza oraz rezerwowanie online w agendach: Wypożyczalni dla Dorosłych, Wypożyczalni dla Dzieci, Filii Magdalena, Filii Naukowo-Technicznej. Możliwe telefoniczne zamawianie książek w ramach wypożyczeń krótkoterminowych w Czytelni Głównej. Kontynuacja STREF ZWROTÓW.

3 ETAP (Termin wdrożenia trzeciego etapu będzie zależny od warunków organizacyjnych)
Uruchomianie w ograniczonym zakresie Czytelni Komputerowej oraz usług FAX i ksero. Kontynuacja STREF WYPOŻYCZEŃ I ZWROTÓW.

4 ETAP (po odwołaniu stanu pandemii)
Uruchomienie Czytelni Głównej i Prasy Bieżącej, Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. Uruchomienie wszystkich agend MBP w Gorlicach na zasadach sprzed ogłoszenia pandemii.

Swoich Czytelników ponadto informujemy, że:
— mogą korzystać z Czytelni Głównej w formie usług online (kontakt drogą mailową: informatorium@mbpgorlice.info lub telefoniczną: 18 352 19 62). Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://mbpgorlice.info/new/art,1774,czytelnia-glowna-mbp-w-gorlicach-uslugi-online,
— mogą korzystać z czytelni online IBUK Libra i odbierać e-mailowo darmowe kody do rejestracji konta (kontakt drogą mailową: promocja@mbpgorlice.info. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://mbpgorlice.info/new/art,1753,wysylamy-kody-do-platformy-ibuk-libra,
— wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu 18 352 19 62 w godz. 8.30-15.00.

 

Zasady przebywania na terenie MBP w Gorlicach

Dokładamy wszelkich starań, aby zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa dlatego:

— w poszczególnych agendach obowiązują limity osób, które mogą jednocześnie przebywać na terenie biblioteki. W Budynku Głównym i Filii Magdalena może przebywać jednocześnie 2 osoby, w Filii Naukowo-Technicznej może przebywać 1 osoba,
— bezpośrednio przy strefie zwrotów może przebywać 1 osoba,
— prosimy nie dezynfekować książek w domu (zwracane zbiory trafią do Magazynu kwarantanny na 7 dni),
— obowiązuje przestrzeganie zasad sanitarnych — zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk/rękawiczek ochronnych (nie zapewniamy maseczek i rękawiczek dla czytelników),
— obowiązuje zachowanie bezpiecznego odstępu (min. 2 metry),
— jeśli masz objawy jakiejkolwiek infekcji, prosimy zostań w domu! Skontaktuj się z nami drogą mailową (bibliotekagorlice@interia.pl) lub telefoniczną (18 352 19 62).

Przepraszamy za utrudnienia!

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie