„Weź, poczytaj!” — akcja wymiany książek w Pawilonie Historii Miasta

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 maja 2017
W Pawilonie Historii Miasta ruszyła wielka akcja wymiany książek pod hasłem „Weź, poczytaj!”.

Każdy, kto przyniesie od jednej do trzech pozycji będzie mógł za darmo wymienić je na taką samą liczbę innych tytułów. Specjalnie przygotowana półka w Pawilonie Historii Miasta czeka na Wasze książki!

Z pewnością wielu z Was ma w domu, a może na strychu czy w piwnicy wartościowe pozycje, z których już nie korzysta, a które chętnie trafiłyby w ręce innego czytelnika. „Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane” — to myśl przyświecająca akcji.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania czytelnictwa i książek. Bookcrossing (wymiana książek, książkokrążenie, książka w podróży) narodził się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, a jego inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. W Polsce idea bookcrossingu pojawiła się w październiku 2003 roku, wzbudzając duże zainteresowanie i popularność.

Wszystkich zainteresowanych uwalnianiem książek, zdobywaniem nowych tytułów oraz zawieraniem interesujących znajomości zachęcamy do włączenia się w gorlicką akcję „Weź, poczytaj!”.

 

Regulamin akcji „Weź, poczytaj!”

 1. Organizatorem akcji jest Urząd Miejski w Gorlicach, a współorganizatorem Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach.
 2. W wymianie może wziąć udział każdy, kto przyniesie do Pawilonu Historii Miasta od jednej do trzech książek.
 3. Każdy uczestnik akcji może zabrać ze sobą tyle książek, ile przyniesie na wymianę (jednak nie więcej niż trzy egzemplarze).
 4. Tomy jednego tytułu są traktowane jak jedna książka (np. Potop, t. 1, t. 2, t. 3 = 1 książka), natomiast odcinki cykli powieściowych są liczone oddzielnie (np. Jutro 1 = 1 książka, Jutro 2 = 1 książka, Jutro 3 = 1 książka).
 5. Książki wydane przed 1995 rokiem można wymieniać jedynie na inne publikacje wydane przed 1995 rokiem; książki wydane po 1995 roku można wymieniać na dowolne pozycje znajdujące się na wymianie.
 6. Książki zniszczone, podręczniki szkolne i akademickie, stare słowniki, instrukcje obsługi, atlasy, materiały z konferencji naukowych i inne nieaktualne tytuły nie będą przyjmowane.
 7. Udział w akcji jest bezpłatny.
 8. Nad przebiegiem wymiany czuwa pracownik Biura Informacji i Promocji aktualnie przebywający w Pawilonie Historii Miasta.

Plakat

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Plakat

  Plakat