Historyczny mural ozdobił ścianę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 sierpnia 2017

Dnia 2 sierpnia 2017 r. minęło 600 lat od nadania Gorlicom prawa magdeburskiego przez Władysława Jagiełłę. Upamiętniając to ważne dla miasta wydarzenie, na ścianie MBP w Gorlicach powstał wyjątkowy, historyczny mural. Grafikę wykonał gorlicki artysta Krystian Dziewanowski, autor wielu innych murali, w tym dwóch znajdujących się w przestrzeni naszego miasta.

W odsłonięcie muralu uczestniczyli burmistrz Rafał Kukla, wiceburmistrz Łukasz Bałajewicz, autor muralu Krystian Dziewanowski, pomysłodawca wykonania grafiki Roman Dziubina, p.o. dyrektora MBP Joanna Kalisz-Dziki oraz mieszkańcy Gorlic. Zebrani mogli usłyszeć Beskidzkie echo — gorlicki hejnał opisujący długie i niejednokrotnie burzliwe losy naszego miasta.

Kolejny gorlicki mural udowadnia, że sztuka tworzona w miejscach publicznych nie jest wyłącznie domeną wielkich miast. To także doskonała forma promocji biblioteki i czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi mieszkańcom naszego miasta na jakże bogatą historię Gorlic.

Odsłonięcie muralu na budynku MBP w Gorlicach Odsłonięcie muralu na budynku MBP w Gorlicach Odsłonięcie muralu na budynku MBP w Gorlicach Odsłonięcie muralu na budynku MBP w Gorlicach Odsłonięcie muralu na budynku MBP w Gorlicach Odsłonięcie muralu na budynku MBP w Gorlicach Odsłonięcie muralu na budynku MBP w Gorlicach