Śladami bohaterów „Trylogii” — spotkanie tematyczne

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 lutego 2018

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego śladami sienkiewiczowskich bohaterów poprowadzą nas Magda i Mirek Osip-Pokrywka. 

­

„Śladami bohaterów Trylogii ­to autorska próba odnalezienia tego, co dziś pozostało z miejsc opisywanych przez Henryka Sienkiewicza — wybitnego powieściopisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla, który umiejscowił barwną akcję bohaterów Trylogii w większości na Kresach. Autorzy spotkania poprowadzą nas m.in. na Dzikie Pola, gdzie wbito na pal Azję, ku twierdzy w Kamieńcu Podolskim, gdzie życia dokonał Mały Rycerz, ku zbaraskim moczarom, przez które przedzierał się pod osłoną nocy Jan Skrzetuski, czy na litewskie zamki, gdzie swe zdradzieckie plany knuli wobec Polski książęta Radziwiłłowie.

Magda i Mirek Osip-Pokrywka — zespół dziennikarsko-fotograficzny (również małżeński) z 10-letnim stażem w przygotowaniu publikacji prasowych oraz książek odkrywających interesujące miejsca dla turysty. Kilka lat temu osiedli na jednej z podkarpackich wsi. Ponieważ blisko stąd na Kresy, to właśnie ziemie wschodnie dawnej Rzeczypospolitej stały się celem ich eksploracji. Ostatnie publikacje o tej tematyce to seria Polskie Ślady Na… przygotowywana z Wydawnictwem BOSZ.

Na spotkanie zapraszamy 22 lutego 2018 r. (czwartek) o godz. 18.00 do sali Pod Sową MBP w Gorlicach. Podczas wydarzenia będzie można nabyć książki naszych gości opatrzone autorską dedykacją.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat