Cała Polska Czyta Dzieciom — zajęcia MBP w altanie gorlickiego parku im. Williama McGarveya - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Cała Polska Czyta Dzieciom — zajęcia MBP w altanie gorlickiego parku im. Williama McGarveya

6 czerwca 2018

Trwa XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie łączy” organizowany przez Fundację ABCXXI — Cała Polska Czyta Dzieciom. Kolejne spotkanie w ramach tej akcji obyło się nietypowo, bowiem nie w siedzibie biblioteki, a w drewnianej altanie gorlickiego parku im. Williama McGarveya.

Jaki jest przepis na doskonałą zabawę? Oryginalne miejsce, malownicza sceneria, dużo przestrzeni, niebanalne akcesoria i oczywiście ciekawa lektura. Te wszystkie elementy złożyły się na wyjątkowe czytelniczo-animacyjne warsztaty, w których wzięli udział uczniowie klas pierwszych z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach.

Nasze zajęcia rozpoczęły się od lektury Tytus w cyrku, autorstwa Joanny Olech, która z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom zwierząt, podróży i tajemniczych zagadek do odkrycia. Wspólnie z uczniami próbowaliśmy pomóc Tytusowi (genialnemu psiemu detektywowi) odnaleźć zaginionego kotka o imieniu Zorro. Gdzie się ukrywał? Oczywiście w cyrku! W podróż do świata cyrku zabraliśmy także młodych czytelników uczestniczących w bibliotecznych zajęciach, którzy mieli niesamowitą okazję, by wziąć udział w pokazie zabaw i sztuczek cyrkowych. Wyczarowaliśmy z balonów zwierzątka (Tytusa i Zorra), żonglowaliśmy piłkami i wprawialiśmy w ruch magiczne pałeczki. Parkowa altana zamieniła się w prawdziwą cyrkową arenę, na której uczniowie, wykorzystując rekwizyty cyrkowe, spróbowali swoich sił w trudnej sztuce żonglowania piłkami, kręcenia talerzami, flowerstickiem, chodzenia na szczudłach czy slalomie z piłką umieszczoną na małym talerzyku. Chwilę wytchnienia zapewnił teatrzyk kamishibai. Uczniowie wysłuchali i obejrzeli Rower Walentynki, autorstwa Christiana Ferrari oraz malowali na foli malarskiej kolorowe zwierzątka, które Walentynka zabrała na swój rower. Była też niespodzianka — każdy otrzymał wykonanego z balonu kolorowego pieska.

	5238 — prowadząca warsztaty		5247 — pociąg do świata książek 		5248 — zabawa z tunelem animacyjnym Klanza 		5261 — uczestnicy warsztatów uczniowie klas pierwszych z MZS nr 3 		5263 — zabawa z chustą Klanza		5265 — zabawa z chustą Klanza		5272 — zabawa z chustą Klanza 		5278 — lektura książka pt. Tytus w cyrku 		5286 — prowadząca warsztaty pokazuje, jak z balonów zrobić zwierzątka		5287 — prowadząca warsztaty pokazuje, jak z balonów zrobić zwierzątka 		5296 — slalom z talerzem		5303 — slalom z talerzem 		5305 — chodzenie na szczudłach 		5314 — slalom z piłką 		5328 — kamishibai — czytanie opowiadania Rower Walentynki		5337 — kamishibai — czytanie opowiadania Rower Walentynki 		5342 — malowanie na folii		5344 — malowanie na folii		5366 — malowanie na folii 		5357 — balonowe zwierzątka		5370 — balonowe zwierzątka		5373 — balonowe zwierzątka