Szkolenie bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu gorlickiego — relacja - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Szkolenie bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu gorlickiego — relacja

12 grudnia 2019

Drugie w tym roku szkolenie bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu gorlickiego trwało dwa dni. W dniu 11 grudnia gościliśmy kadrę zarządzającą bibliotekami w naszym powiecie. Spotkanie poprowadził dr Łukasz Wojciechowski — wykładowca akademicki, szkoleniowiec, który specjalizuje się w ochronie danych osobowych i bezpieczeństwie informacji, jest autorem tekstów specjalistycznych, naukowych i publicystycznych. Uczestnicy zmierzyli się z tematem przygotowania bibliotek na kontrole i audyty zewnętrzne związane z różnymi aspektami funkcjonowania instytucji.

Kolejnego dnia odbyły się warsztaty zatytułowane „Internetowy narzędziownik bibliotekarza — poznaj bezpłatne programy internetowe i aplikacje, które ułatwią codzienną pracę i uatrakcyjnią zajęcia z czytelnikami”. Szkolenie poprowadziła Agata Warywoda — specjalista ds. działań edukacyjnych w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej i współtwórczyni bloga pn. „Present Simple — prosto o komunikacji i promocji”. Uczestnicy spotkania poznali praktyczne narzędzia internetowe przydatne w bibliotekarskiej branży, służące m.in. do tworzenia materiałów graficznych i filmowych, prowadzenia zajęć z seniorami i młodzieżą oraz pomocne w organizacji pracy.

Nasi goście mogli sami przetestować omawiane aplikacje i programy wykorzystując do tego przygotowane tablety — co z zapałem czynili.

Szkolenie powiatowe dla kadry zarządzającej bibliotekami w powiecie gorlickim Szkolenie powiatowe dla bibliotekarzy powiatu gorlickiego Dyrektor MBP wita gości prowadząca szkolenie Agata Warywoda praca w grupach praca w grupach wspólne zdjęcie