Święty Mikołaj w akcji - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Święty Mikołaj w akcji

5 grudnia 2023

Spotkanie w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

W przeddzień mikołajek naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Gorlicach.

Na naszej czytelnianej tablicy pojawił się napis „Czekamy na świętego Mikołaja”. Rozwiązując pierwsze zadanie, maluchy w mig ułożyły z kolorowych puzzli wizerunek tej wyjątkowej postaci, a w iście świąteczny i bajkowy nastrój wprowadziła nas opowieść Barbary Supeł pt. Tuż przed gwiazdką. Zanim nadejdzie 6 grudnia na biegunie północnym trwają gorączkowe przygotowania. Aby wyruszyć w podróż dookoła świata i obdarować wszystkie dzieci wymarzonymi prezentami, Święty Mikołaj musi się sporo napracować. Do tej wyjątkowej akcji angażuje elfy, renifery, aniołki i leśne zwierzęta. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Czy do wszystkich dzieci trafią prezenty? Oczywiście! Po lekturze opowiadania i zabawie ruchowej przedszkolaki wykonały z papieru swojego mikołajka, który z pewnością ozdobi świąteczną choinkę.

Kochane dzieci życzymy Wam cudownych mikołajek! Niech ten wspaniały dzień będzie pełen radości, prezentów i... jeszcze raz prezentów!

01. Powitanie przedszkolaków.JPG 02. Dzieci wykonują zadanie.JPG 03. Dzieci przyklejają puzzle.JPG 04. Zabawa ruchowa z przedszkolakami.JPG 05. Dzieci słuchają książki o Mikołaju.JPG 06. Bibliotekarka czyta dzieciom opowiadanie.JPG 07. Dzieci wykonują mikołaje z papieru.JPG 08. Praca plastyczna w czytelni.JPG

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Grupa Smerfów z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Gorlicach

    Grupa Smerfów z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Gorlicach