Bibliotekarze polecają książki na luty 2024 - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Bibliotekarze polecają książki na luty 2024

2 lutego 2024

 

październik

LUTY

Joanna Kalisz-Dziki poleca książkę pt. Akuszerki. Jest to monumentalna i porywająca powieść, inspirowana autentycznymi zapiskami prababki autorki — Sabiny Jakubowskiej, która już niebawem będzie bohaterką spotkania autorskiego w MBP w Gorlicach.

Beata Mituś rekomenduje młodszym Czytelnikom książkę, pt. Spacerujący z książkami, której autorem jest Carsten Henn. Jest to niezwykle wzruszająca opowieść o tym, co łączy ludzi i sprawia, że książki są takie cudowne.

Barbara Szczepanik poleca opowiadanie, pt. Gucio się smuci, autorstwa Aurélie Chien Chow Chine. Publikacja należy do serii historyjek, pt. Uczucia Gucia, które uczą nazywania emocji i panowania nad nimi.

Gabriela Walus poleca drugą część trylogii funeralnej Moniki Wawrzyńskiej, pt. Kopnij w kalendarz. Jest to pełna humoru książka, której bohaterkami są trzy przyjaciółki — Jagna, Marta i Magda, które tworzą funeralne konsorcjum.

Ewa Tempińska poleca publikację pt. Urban: biografia, autorstwa Doroty Karaś i Marka Sterlingowa. Jest to szczegółowa, najbardziej demaskatorska biografia Jerzego Urbana.

Małgorzata Szymańska poleca Pogórza Rożnowickie i Ciężkowickie: przewodnik krajoznawczy. Jest to niezwykle bogaty przewodnik, zawierający informacje praktyczne dla turystów, oraz informacje z zakresu historii od czasów prehistorycznych do współczesnych.

Katarzyna Marchwica rekomenduje publikację pt. Ziemianki. Co panie z dworów łączyło z chłopkami, autorstwa Marty Strzeleckiej. Jest to porywająca opowieść o niegdysiejszych podziałach klasowych i niełatwej drodze do emancypacji.

Natalia Karasińska poleca reportaż Martyny Wojciechowskiej pt. Co chcesz powiedzieć światu. Książka to opowieść o dziesięciu niezwykłych kobietach, które autorka spotkała na różnych krańcach świata i w Polsce.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner