BiblioLAB Gorlice — "Oblicza inteligencji: odkryj je w bibliotece" - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

BiblioLAB Gorlice — "Oblicza inteligencji: odkryj je w bibliotece"

22 listopada 2024

Zapraszamy do Gorlic na 7. Małopolski BiblioLAB.

Małopolski BiblioLAB 2024 odbędzie się 22 listopada 2024 (piątek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach (ul. Jagiełły 1). Do udziału zapraszamy osoby pracujące we wszystkich typach bibliotek — publicznych, akademickich, pedagogicznych, szkolnych — w województwie małopolskim.

Tegoroczne BiblioLABy przebiegają pod hasłem „Oblicza inteligencji: odkryj je w bibliotece”. Spotkania organizowane są z myślą o dzieleniu się praktyczną wiedzą, integracji lokalnych środowisk branżowych i nawiązywaniu relacji. To niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w ciekawych warsztatach, poznania bibliotekarzy z pasją, zainspirowania się nieszablonowymi, a jednocześnie sprawdzonymi pomysłami na działanie.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest całkowicie darmowe. O zakwalifikowaniu się na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja potrwa do 20 listopada 2024 (środa) do godz. 12.00.

Zachęcamy do rejestracji! ZAPISY.

O zakwalifikowaniu uczestnicy zostaną poinformowani e-mailowo.

Organizatorami 7. Małopolskiego BiblioLAB-u są: Stowarzyszenie LABiB, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, przy współudziale partnerów wydarzenia: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach oraz Miasta Gorlice.

PROGRAM

9.30–10.00 — Rejestracja uczestników

10.00–10.15 — Otwarcie zjazdu

10.15–10.35 — Sesja: Poznajmy się

10.40–11.00 — Wykład otwarcia: Ile inteligencji potrzeba by być szczęśliwym? / Agnieszka Barszcz

11.00–12.30 — Warsztat: Pismo i inteligencja: automatyczne, generatywne, asemantyczne? GRUPA I

11.00–12.30 — Warsztat: Sztuczna inteligencja w bibliotece – czy może pomóc osiągnąć dobrostan? GRUPA II

12.30–13.00 — Przerwa na lunch / stoliki networkingowe

13.00–14.30 — Warsztat: Sztuczna inteligencja w bibliotece – czy może pomóc osiągnąć dobrostan? GRUPA I

13.00–14.30 — Warsztat: Pismo i inteligencja: automatyczne, generatywne, asemantyczne? GRUPA II

14.30–15.00 — Przerwa na lunch / stoliki networkingowe / zakończenie i podsumowanie wydarzenia

14.00–14.45 — Sesja dobrych praktyk

 

Ile inteligencji potrzeba by być szczęśliwym? / Agnieszka Barszcz

Certyfikowany coach talentów Gallupa (jedyna w Polsce certyfikacja po niemiecku), Strengths Community coach, life & edu coach ICI (ponad 250 godzin indywidualnych sesji coachingu). Skupienie na mocnych stronach ludzi towarzyszy jej od zawsze – kilkanaście lat realizowała tę misję w roli edukatora, nauczyciela i trenera języka niemieckiego. Od kilku lat skupia się na działalności coachingowej – pomaga osobom i zespołom osiągnąć maksymalną produktywność dzięki zrozumieniu i wykorzystaniu w pracy ich mocnych stron. Jest pasjonatką rozwoju osobistego i projektantką osobistej doskonałości, przy zachowaniu dobrostanu i work-life-balansu.

Pismo i inteligencja: automatyczne, generatywne, asemantyczne? / Mikołaj Spodaryk

Dr Mikołaj Spodaryk — kulturoznawca i literaturoznawca, animator kultury. Pracuje jako bibliotekarz w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie a także prowadzi wykłady monograficzne na wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Współpracuje z różnymi instytucjami zajmującymi się edukacją kulturalną, m.in. Małopolskim Instytutem Kultury. W latach 2017-2020 pracował w Dziale Programowym Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki oraz w wydawnictwie i fundacji Korporacja Ha!art. Interesuje się literaturą eksperymentalną i cyfrową oraz tekstami wizualnymi. Autor kilkunastu artykułów krytycznoliterackich, naukowych i popularnonaukowych, współautor książek z zakresu edukacji kulturowej (Dzieci i Sztuka, wydawnictwo MIK 2021) a także tekstów konceptualnych m in. polskiej adaptacji książki Yeddy Morrison pt. Darkness (Ciemności).

Sztuczna inteligencja w bibliotece czy może pomóc osiągnąć dobrostan? / Karol Baranowski

Karol Baranowski — rocznik orwellowski (1984). Od 10 lat w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, w agendzie Arteteka. Prowadzi zajęcia dla seniorów, lekcje biblioteczne i warsztaty dla dzieci i młodzieży, organizuje gry miejskie i gry biblioteczne. Zafascynowany Internetem oraz możliwościami jakie dają nowoczesne technologie w pracy bibliotekarza. Interesuje się narzędziami multimedialnymi oraz mobilnymi, które z wielką ochotą wykorzystuje w codziennej pracy. Tablety, smartfony i komputery to dla niego ważne narzędzia będące ogromną pomocą w codziennej pracy. Trener, organizator, twórca gier miejskich (edukacyjnych, historycznych, literackich). Współorganizator Odjazdowego Bibliotekarza w Krakowie od 2011 roku. W 2020 roku został wybrany Bibliotekarzem Roku 2019 w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie baner

    baner