Trzydzieste spotkanie Klubu Małego Czytelnika - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Trzydzieste spotkanie Klubu Małego Czytelnika

20 grudnia 2016

„Ojej, cóż za zapach — cynamon, goździki, coś mi się wydaje, że ktoś upiekł pierniki. Rumiane, pachnące, pięknie przystrojone, pewnie na choince będą zawieszone”. Smakują i pachną świętami. Co to? Oczywiście pierniki. Kto by nie chciał mieć choinki przyozdobionej własnoręcznie wykonanymi słodkościami? A że święta tuż-tuż, najwyższy czas na pieczenie świątecznych ciasteczek. Pierniczków nie zabrakło na ostatnim w tym roku, trzydziestym spotkaniu Klubu Małego Czytelnika, na które wyjątkowo zaprosiłyśmy grupę pięciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 1. To był zaiste piernikowy dzień, bowiem zapach cynamonu i korzennych przypraw roznosił się przyjemnym aromatem po całej bibliotece. Po krótkiej pogadance na temat tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych, zgodnie z przedświąteczną tradycją, dzieci „upiekły” pyszne ciasto. Kiedy pierniczki (przygotowane wcześniej z masy solnej) były już gotowe, przedszkolaki zabrały się do ozdabiania farbą akrylową piernikowych cudeniek. Zabawa była doskonała, a pierniczki inspirowane świątecznymi klimatami wyszły przepiękne. Udekorowane przez małych artystów serca, gwiazdki, Mikołaje, choinki, jeże, ślimaki i aniołki z pewnością ozdobią niejedną choinkę lub będą miłym prezentem, a Boże Narodzenie na pewno będzie pachnieć piernikami.

Małym Klubowiczom życzymy mnóstwa prezentów pod choinką i zapraszamy na kolejne spotkania. Czekamy na Was. Do zobaczenia w nowym roku.

8079 – dzieci z MP nr 1 8081 co jest potrzebne do wykonania pierniczka 8085 – piernikowy aniołek 8087 – prezentacja piernikowych cudeniek 8088 – rozdanie dzieciom gotowych pierniczków z masy solnej 8090 – dzieci malują farbą akrylową 8091 – ozdabianie pierniczków 8092 – malowanie gąbką nie jest wcale łatwe 8094 – malowanie gąbką nie jest wcale łatwe 2