Urokliwe zakątki Łosia — relacja z wernisażu fotografii Jacka Kosiby

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
1 marca 2018

Henri Cartier-Bresson miał powiedzieć, że „Fotografować: jest to umieszczenie w tej samej linii wizji z głowy, oczu oraz serca”. W miniony czwartek 1 marca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbyło się otwarcie wystawy Urokliwe zakątki Łosia, podczas której zostało wyeksponowanych 60 zdjęć autorstwa Jacka Kosiby. Gorlicki fotograf zdaje się hołdować zasadzie mistrza, pozostawiając w każdej fotografii okruch swojego kunsztu artystycznego oraz wrażliwości na otaczający nas świat i tym samym chęci uwiecznienia go w epifanijnej migawce. Jacek Kosiba, dokumentując przestrzeń miejscowości, wydawałoby się tak nam bliskiej, pokazuje, że nawet przed mieszkańcami ziemi gorlickiej wiele jej zakątków pozostało jeszcze do odkrycia. Detaliczny zapis rzeczywistości pozwala spojrzeć głębiej w klimat stolicy maziarzy, którą to fotograf obrał za tworzywo do stworzenia cyklu. Uczeń m.in. kieleckich mistrzów fotografii — Jana Spałwana i Pawła Pierścińskiego — nie pozostawia złudzeń, że sztuka polskiej fotografii krajobrazowej jest kontynuowana w jego obiektywie w najlepszym wydaniu.

Wystawę fotografii Jacka Kosiby można podziwiać w galerii Na Piętrach MBP w Gorlicach w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

	zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby		zdjęcia z wernisażu Jacka Kosiby