Facebook
 


Logo ibuk libra Biuletyn Informacji Publicznej
Polska Cyfrowa Równych Szans
100-lecie I Wojny Światowej
Festiwal im Zygmunta Haupta

W tym roku odwiedziliście
razy nasze strony


Klub Małego Czytelnika


4 grudnia — Dziesiąte spotkanie Klubu Małego Czytelnika
Napisaliście już list do św. Mikołaja? Jeśli nie, to warto zabrać się do pracy. Nasi mali klubowicze już się za to się zabrali. Szóstego grudnia wszystkie grzeczne dzieci z utęsknieniem wypatrują świętego Mikołaja. Do momentu, aż nie zmorzy je sen. Dopiero wtedy święty z długą siwą brodą może zostawić im wymarzone prezenty. To właśnie jemu — świętemu Mikołajowi — poświęcone było dziesiąte jubileuszowe spotkanie Klubu Małego Czytelnika. Maluchy poznały jego prawdziwą historię oraz tradycję wręczania sobie prezentów w dzień jego imienin. Bawiliśmy się w "zaprzęgi reniferów" i tańce przy muzyce. Nasi mali czytelnicy wykonali z kolorowego papieru mikołajkowe zawieszki. Oczywiście nie zabrakło prezentów. Na wszystkich czekała też słodka niespodzianka.
Małym Klubowiczom życzymy mnóstwa prezentów pod choinką i zapraszamy na kolejne spotkania! Czekamy na Was! Do zobaczenia w nowym roku!

Fotografie:  © MBP Gorlice


4 grudnia — Dziesiąte spotkanie Klubu Małego Czytelnika


Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Małego Czytelnika 4.12.2014 r. o godz. 16.00
do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, MBP w Gorlicach, ul. Jagiełły 1, sala 9


20 listopada — dziewiąte spotkanie Klubu Małego Czytelnika

Pluszowy miś to wyjątkowa maskotka. Jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, ociera łzy, pomaga zasypiać. Czym starszy miś, tym więcej tajemnic posiada i bliższy jest dziecięcemu sercu. W listopadzie przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach i baśniach. A ponieważ dzieci lubią misie, misie lubią dzieci... to nie mogło ich zabraknąć na kolejnym spotkaniu naszego wesołego towarzystwa z Klubu Małego Czytelnika. Mali miłośnicy książek poznali różne niedźwiadki, a także ich zwyczaje. Był czas na zabawę „Ja jestem niedźwiadek”, a energii dostarczyły wszystkim pyszne czekoladowe ciasteczka. Dzieci miały też okazję poćwiczyć zdolności manualne wykonując własnego misia z origami. Wielkim zaskoczeniem dla milusińskich, były odwiedziny specjalnego gościa — maluchy miały możliwość zapoznania się z tabletami. Wszystko to dzięki udziale w pilotażowym projekcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Tablety w Bibliotece”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiego filmiku wykonanego przez naszych najmłodszych czytelników.
Na dziesiąte jubileuszowe spotkanie zapraszamy — tym razem wszystkich najmłodszych bywalców Biblioteki wraz z rodzicami — 4 grudnia 2014 r. o godz. 16. Tradycyjnie w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży odbędą się zajęcia dla najmłodszych, natomiast w ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach z Domem Handlowym PEPS rodziców zapraszamy do Sali „Pod Sową” na wykład doradcy żywieniowego Eweliny Tabaczar „Wiesz co jesz? — porady dietetyka dla małych i dużych”.Fotografie:  © MBP Gorlice


20 listopada — Dziewiąte spotkanie Klubu Małego Czytelnika


Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Małego Czytelnika 20.11.2014 r. o godz. 16.00
do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, MBP w Gorlicach, ul. Jagiełły 1, sala 9


15 października — Ósme spotkanie Klubu Małego Czytelnika

Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży po raz kolejny gościła najmłodszych bywalców biblioteki, zrzeszonych w Klubie Małego Czytelnika. Termin naszego spotkania przypadł w Międzynarodowym Tygodniu Pisania Listów. To świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o pracy poczty oraz listonoszy. Maluchy dowiedziały się, jak wędrują listy od adresata do nadawcy, jak przebiega ich sortowanie, stemplowanie, gdzie umieszczane są przesyłki i jak zabezpiecza się je przed zniszczeniem. Mali klubowicze własnoręcznie wykonali kolorowe koperty, które przyozdobiły piękne znaczki, a później „pisaliśmy” do siebie listy. Kiedy wszystkie zostały doręczone, dzięki grze planszowej „Mała poczta” każdy mógł zamienić się w urzędnika pocztowego. Była to naprawdę wielka frajda i wszyscy świetnie się bawili.
Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Małego Czytelnika, które odbędzie się 20 listopada o godz. 16.00 tradycyjnie w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. Co będziemy robić na zajęciach? Niespodzianka.

Fotografie:  © MBP Gorlice


15 października — Ósme spotkanie Klubu Małego Czytelnika


Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Małego Czytelnika 15.10.2014 r. o godz. 16.00
do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, MBP w Gorlicach, ul. Jagiełły 1, sala 9


25 września — Siódme spotkanie Klubu Małego Czytelnika

Po wakacyjnej przerwie w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży do wspólnej zabawy zaprosiliśmy naszych milusińskich, zrzeszonych w Klubie Małego Czytelnika. To było już siódme spotkanie tego niezwykłego towarzystwa. Spotkaliśmy się w większym niż zazwyczaj gronie, mamy bowiem nowych klubowiczów i bardzo się z tego powodu cieszymy. Ponieważ 25 września to Dzień Budowlańca, głównym bohaterem spotkania był rezolutny Bob Budowniczy oraz gromadka jego zabawnych przyjaciół. Wszystkie dzieci znały motto Boba — „Tak, damy radę!”, które stało się magicznym zaklęciem wprowadzającym do nietypowej krainy narzędzi, kolorowych betoniarek, koparek oraz dźwigów. Dzieci wysłuchały bajki o naszym pracowitym bohaterze, a później każdy miał okazję poczuć się jak prawdziwy majsterkowicz i wykonać traktor z papierowej rolki. A na zakończenie wspólnie „zbudowaliśmy” i pomalowaliśmy dom. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki doskonale „dali radę”.
Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 15 października o godz. 16.00 tradycyjnie w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. Co będziemy robić na następnych zajęciach? Niespodzianka .

Fotografie:  © MBP Gorlice


25 września — Siódme spotkanie Klubu Małego Czytelnika


Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Małego Czytelnika 25.09.2014 r. o godz. 16.00
do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, MBP w Gorlicach, ul. Jagiełły 1, sala 9


24 czerwca — szóste spotkanie Klubu Małego Czytelnika

Hej dzieci, jeśli chcecie zobaczyć smerfów las... do biblioteki zapraszamy Was...
Naszych małych czytelników tym razem zaprosiłyśmy do wioski, zamieszkałej przez małe niebieskie stworki. Tego dnia w „Zatoce Tęczy” wszystko było niebieskie, w końcu to był Dzień Smerfa... Małym miłośnikom książek na rozgrzewkę zaproponowałyśmy wspólny taniec przy Smerfnych Hitach. Po prezentacji multimedialnej na temat Smerfów przyszedł czas na zagadki ukryte w niebieskich balonach. Dzieci układały puzzle i budowały, oczywiście z niebieskich klocków, pałac dla Papy Smerfa. Było wesoło i bardzo smerfnie. Każdy klubowicz otrzymał od nas prezent — smerfne bańki mydlane.
Wszystkim Naszym Małym Klubowiczom serdecznie dziękujemy za udział w dotychczasowych spotkaniach. Nie zapomnijcie o nas! Życzymy Wam udanych i słonecznych wakacji! Na kolejne spotkanie Klubu Małego Czytelnika zapraszamy we wrześniu! Będziemy na Was czekać!

Fotografie:  © MBP Gorlice


24 czerwca — Szóste spotkanie Klubu Małego Czytelnika


Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Małego Czytelnika 24.06.2014 r. o godz. 16.00
do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, MBP w Gorlicach, ul. Jagiełły 1, sala 9


21 maja — piąte spotkanie Klubu Małego Czytelnika

Jak powstał wszechświat? Co kryje w sobie Układ Słoneczny? Jak zaplanować pozaziemską podróż? Podróże w kosmos fascynują każde dziecko.
Obchodzony 21 maja Międzynarodowy Dzień Kosmosu to świetna okazja, aby zgłębić kosmiczne tajemnice. Dlatego kolejne spotkanie z naszymi małymi klubowiczami było poświęcone gwiazdom, planetom i ufoludkom. Małych miłośników książek zaprosiłyśmy do podróży w kosmos. Statkiem kosmicznym była chusta animacyjna. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej o kosmosie, mali klubowicze wykonali swoją makietę przestrzeni kosmicznej. A jak się tam dostać? Najlepiej własnoręcznie wykonaną rakietą! Nasze kosmiczne spotkanie zakończyła wspólna zabawa przy piosence Zielone ufoludki.
Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 25 czerwca o godz. 16.00 tradycyjnie w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. Co będziemy robić na zajęciach? Niespodzianka.

Fotografie:  © MBP Gorlice


21 maja — Piąte spotkanie Klubu Małego Czytelnika


Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Małego Czytelnika 21.05.2014 r. o godz. 16.00
do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, MBP w Gorlicach, ul. Jagiełły 1, sala 9


29 kwietnia

Tematem czwartego spotkania Klubu Małego Czytelnika był taniec. W kalendarzu świąt nietypowych Dzień Tańca przypada właśnie na 29 kwietnia. Dlatego wraz z małymi klubowiczami uczciliśmy to urocze święto. W taneczny klimat wprowadził nas wiersz Doroty Gellner Dziki taniec. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej na temat tańca, przeszliśmy od teorii do praktyki — czyli wesołej zabawy przy dźwiękach skocznej muzyki. Były tańce na gazecie, z balonami, solo i w parach, a także nasze polskie... kaczuchy . Nasi mali klubowicze w rytmie disco bawili się znakomicie.
Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 21 maja o godz. 16.00, tradycyjnie w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. Co będziemy robić na następnych zajęciach? Niespodzianka .

Fotografie:  © MBP Gorlice


29 kwietnia — Czwarte spotkanie Klubu Małego Czytelnika


Zapraszamy na czwarte spotkanie Klubu Małego Czytelnika 29.04.2014 r. o godz. 16.00
do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, MBP w Gorlicach, ul. Jagiełły 1, sala 9


28 marca

W Czytelni dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kolejne spotkanie najmłodszych bywalców biblioteki, zrzeszonych w Klubie Małego Czytelnika. Młodzi miłośnicy książek jak zwykle nas nie zawiedli. 28 marca to Dzień czegoś na patyku. A że najwięcej na patyku mamy smakołyków, dlatego ten "słodki" temat dominował. Bo czy jest ktoś, kto nie lubi słodyczy? To chyba niemożliwe... Do produkcji przysmaków potrzebny jest cukier, ale jak on powstaje? Tego dzieci mogły dowiedzieć się układając historyjkę obrazkową Od buraka do lizaka. Rozwiązaliśmy też krzyżówkę - Co może być na patyku. Mali klubowicze uwielbiają zabawy plastyczne i świetnie sobie z nimi radzą. Tym razem wspólnie wykonaliśmy wielobarwne lizaki i wiatraczki, które na pewno staną się ozdobą niejednego pokoju. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki - kolorowego lizaka z witaminami.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 29 kwietnia o godz. 16.00, tradycyjnie w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. A co będziemy robić na następnych zajęciach... Niespodzianka.

Fotografie:  © MBP Gorlice


28 marca — Trzecie spotkanie Klubu Małego Czytelnika


Zapraszamy na trzecie spotkanie Klubu Małego Czytelnika 28.03.2014 r. o godz. 16.00
do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, MBP w Gorlicach, ul. Jagiełły 1, sala 9


17 lutego

Nasi najmłodsi czytelnicy należący do Klubu Małego Czytelnika spotkali się już po raz drugi, w nieco większym gronie. Bardzo się z tego cieszymy . Miękkie ruchy, pełne wyrazu spojrzenie, puszyste, aksamitne futerko... Czy znacie milsze i bardziej eleganckie stworzenie niż kot? 17 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. W tym dniu nie powinno zabraknąć naszym mruczącym ulubieńcom przytulanek, pieszczot i przysmaków. Także i my "uczciliśmy" to nietypowe święto. Na naszym "kocim" spotkaniu dzieci bawiły się wybornie. Podczas pantomimicznych zabaw naśladowały kocie zwyczaje. Przeciągały się, chodziły na czterech łapkach, robiły kocie grzbiety, spacerowały — jednym słowem, to co koty lubią robić najbardziej. Naszą klubową lekturą były "Kocie opowieści" Ewy Stadtmuller. Mali klubowicze poznali różne rasy kotów, pomocą posłużyły książki oraz prezentacja multimedialna. Oczywiście nie mogło zabraknąć kotów występujących w bajkach. Nie wszyscy mogą mieć swojego pupila, ale każdy mógł wykonać kota z papierowej rolki. Oto kocie piękności. .

Do zobaczenia 28 marca o godz. 16.00 tradycyjnie w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży Co będzie tematem naszego kolejnego spotkania — niespodzianka!

Fotografie:  © MBP Gorlice17 lutego — Spotkanie Klubu Małego Czytelnika


Zapraszamy na drugie spotkanie Klubu Małego Czytelnika 17.02.2014 r. o godz. 16.00
do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, MBP w Gorlicach, ul. Jagiełły 1, sala 9


31 stycznia — Pierwsze spotkanie Klubu Małego Czytelnika za nami!

W Międzynarodowym Dniu Przytulania swoją działalność zainaugurował Klub Małego Czytelnika. Wybór tej daty nie był przypadkowy, bo przytulanie to najprostszy sposób, by podarować drugiemu człowiekowi odrobinę ciepła, uśmiechu i pozytywnej energii.
Na pierwszym spotkaniu nasi Klubowicze poznali się i spędzili miło czas przy poczęstunku połączonym z zabawą i ciekawą lekturą. Otrzymali specjalne legitymacje Klubu oraz dowiedzieli się, jak będą wyglądały spotkania i jak często będą się one odbywały (na spotkania zapraszamy raz w miesiącu, gwarantujemy oryginalne zajęcia wynikające z kalendarza świąt nietypowych).
Ponieważ Klub Małego Czytelnika nie mógł obejść się bez ciekawej lektury, była nią książka Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak "Proszę mnie przytulić", w końcu tytuł spotkania zobowiązywał . Co dzieci lubią przytulać najbardziej? Okazało się, że misie, dlatego też postanowiłyśmy wspólnie wykonać naszą klubową maskotkę — sympatycznego niedźwiadka. Spotkanie zakończyła iskierka przyjaźni i wszyscy rozstaliśmy się w doskonałych humorach.
Wszystkim Małym Klubowiczom życzymy każdego dnia Miłych Uścisków i Czułych Objęć!
I zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 17 lutego o godz. 16.00 w Czytelni dla dzieci i Młodzieży! Zmiana godziny na późniejszą wynika z rozmów przeprowadzonych z Mamami i Klubowiczami

Fotografie:  © MBP Gorlice


31 stycznia — Pierwsze spotkanie Klubu Małego Czytelnika


Zapraszamy na pierwsze spotkanie Klubu Małego Czytelnika 31.01.2014 r. o godz. 15.00
do Czytelni dla Dzieci i Młodzieży, MBP w Gorlicach, ul. Jagiełły 1, sala 9


 
Zadaj pytanie on-line