Bibliotekarze polecają książki na luty

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 stycznia 2021

 

 

luty

LUTY

Joanna Kalisz-Dziki zachęca do wyjątkowych odwiedzin u Marka Niedźwiedzkiego, który zaprasza czytelnika do siebie, do wysłuchania prywatnej listy wszech czasów, do podróży po ulubionych miejscach na świecie, a wszystko to dzięki jego najnowszej książce pt. DyrdyMarki czyli Ja już nic nie muszę.

Ewa Bochenek poleca książkę pt. Jak udomowiono człowieka. U początków historii pierwszych państw, autorstwa Jamesa C. Scotta. Jest to prowokująca książka, podważająca przyjętą narrację o początkach ludzkiej cywilizacji.

Anna Nigborowicz zachęca najmłodszych czytelników do lektury, pt. Detektyw Pingwin i sprawa zaginionego skarbu, autorstwa Alexa T. Smitha. Jest to pierwsza powieść z serii Detektyw Pingwin w której zadaniem tytułowego bohatera jest odnalezienie zaginionego skarbu.

Gabriela Walus poleca książkę pt. Antonówki: kobiety i Czechow . Autorka publikacji, Sylwia Frołow, opisuje w niej rolę kobiet w życiu i twórczości Antoniego Czechowa, które stawały się jednocześnie bohaterkami jego utworów.

Ewa Tempińska rekomenduje reportaż, pt. Wymazana granica: śladami II Rzeczpospolitej, autorstwa Tomasza Grzywaczewskiego. Książka to reporterska wyprawa wzdłuż granic II RP — od Kaszub, przez Wielkopolskę, Śląsk, Bieszczady, po Kresy Wschodnie, Mazury oraz Pomorze.

Natalia Karasińska poleca książkę pt. Paradoks trucizn: substancje chemiczne przyjazne i wrogie. Autor publikacji, toksykolog John Timbrell, przekazuje wiedzę o truciznach, a także sposobach ich działania i przeciwdziałania im.

Bożena Dykla rekomenduje książkę pt. Królowie bajek: opowieść o legendarnym Studiu Filmów Rysunkowych, autorstwa Leszka K. Talko i Karola Vesely’a. Publikacja odkrywa tajemnice Studia Filmów Rysunkowych z Bielska Białej — miejsca pełnego pasjonatów, którzy w szarych latach PRL-u poruszali masową wyobraźnię.

Agnieszka Warchoł poleca poradnik pt. Potęga niedoskonałości: ciesz się tym, co masz. Autor książki, Tomas Navarro, podpowiada jak rozumieć własne potrzeby i oczekiwania oraz jak dopasować je do otaczającej rzeczywistości.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner