Bibliotekarze polecają książki na listopad

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 października 2021

 

 

marzec

LISTOPAD

 

Joanna Kalisz Dziki poleca publikację pt. Pokaż mi swoją bibliotekę, w której autorka Aleksandra Rybka rozmawia z pisarzami, dziennikarzami, felietonistami, znawcami literatury i języka o ich domowych bibliotekach. Jest to szczera, wielogłosowa opowieść o wyborach, wspólnych rodzinnych przyjemnościach i wspomnieniach związanych z książką.

Beata Mituś poleca najmłodszym Czytelnikom książkę Coś i Nic, autorstwa Anny Paszkiewicz. Ta bogato ilustrowana publikacja wspiera budowanie poczucia własnej wartości u dzieci, a także zachęca do przyglądania się rzeczywistości z różnej perspektywy, by móc obiektywnie ocenić sytuacje, które nas spotykają.

Tomasz Hryc poleca książkę Nowe uzależnienia młodego pokolenia: od przyjemności do przymusu, autorstwa Roberta Modrzyńskiego. Książka odwołuje się do współczesnej wiedzy i wyjaśnia nałogowe zachowania z perspektywy najnowszych badań naukowych z zakresu uzależnień. 

Gabriela Walus poleca publikację Waleczne z gór: nieznane historie bohaterskich kobiet, autorstwa Agaty Puścikowskiej. Jest to historia kobiet — góralek, które walczyły w czasie II wojny światowej.

Ewa Tempińska rekomenduje książkę pt. Andrzej Zawada wszechmogący: człowiek, który wymyślił Himalaje, autorstwa Piotra Trybalskiego. Jest to niezwykła biografia Andrzeja Zawady, himalaisty i wizjonera, lidera wypraw w góry najwyższe.

Bożena Dykla poleca kryminał pt. Billy Summers, autorstwa Stephena Kinga. Jest to historia o zabójcy do wynajęcia, którego celem stają się tylko i wyłącznie ludzie naprawdę źli.

Natalia Karsińska poleca publikację Genialni: lwowska szkoła matematyczna, autorstwa Mariusza Urbanka. Jest to książka o burzliwych losach fenomenalnych uczonych, którzy wspólnie zasłynęli jako lwowska szkoła matematyczna.

Marta Karp poleca książkę Doktor Anna, autorstwa Ałbeny Grabowskiej. Jest to oparta na faktach opowieść o pierwszej dyplomowanej lekarce praktykującej na ziemiach polskich.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner