Bibliotekarze polecają książki na marzec

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
24 lutego 2022

 

 

luty

MARZEC

Joanna Kalisz-Dziki poleca książkę, pt. Pacjenci. Autor publikacji Jürgen Thorwald opowiada o powstaniu i rozwoju jednej z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących dziedzin medycyny – transplantologii.

Beata Mituś poleca książkę pt. Lapis, autorstwa Emilii Kiereś. Jest to pełna przygód i mrocznych tajemnic opowieść o rezolutnej, nieustraszonej dziewczynce, skomplikowanej ludzkiej naturze, samotności, miłości, przyjaźni i odwadze.

Anna Nigborowicz rekomenduje młodszym Czytelnikom książkę pt. Od początku, czyli Powstanie i rozwój życia na Ziemi. Autorka Katarzyna Bajerowicz na stronach swojej bogato  zilustrowanej książki, proponuje podróż w czasie aż do prapoczątków wszystkiego: planet, kontynentów, żywych komórek, roślin i zwierząt.

Barbara Szczepanik poleca książkę pt. Kobusz: Jan Kobuszewski z drugiej strony sceny. Autorka Hanna Faryna-Paszkiewicz, prywatnie siostrzenica aktora, wydobywa sekrety z rodzinnych archiwów, a biografię dopełniają wspomnienia krewnych oraz bliskich mu artystów.

Tomasz Hryc rekomenduje publikację pt. Bieszczadzkie Lwy 1914/1915: szkice z działań militarnych w Beskidach w okresie Wielkiej Wojny pod redakcją naukową Andrzeja Olejko i Krzysztofa Rejmana. Jest to pierwsza książka przedstawiająca działania wojenne w rejonie Bieszczadów, która  została napisana przez autorów z Polski, Ukrainy, Rosji i Czech.

Małgorzata Kliś poleca książkę pt. W deszczu, autorstwa Anny Dąbrowskiej. Jest to wzruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej recepty na szczęście, zmaganiu z przeszłością i nadziei na to, że przyszłość przyniesie odpowiedzi nawet na te najtrudniejsze pytania. 

Ewa Tempińska poleca książkę pt. Estrogen. Jest to mrożąca krew w żyłach, wspólna powieść trzech poczytnych autorek: Magdy Stachuli, Alicji Sinickiej i Klaudii Muniak.

Katarzyna Marchwica poleca książkę pt. Amok, autorstwa Izabeli Janiszewskiej. Jest to opowieść o tym, że przeszłość nigdy nie umiera, a najbardziej ściga nas to, przed czym chcemy uciec. Kontynuacja świetnie przyjętych „Wrzasku” i „Histerii” i zarazem finał bestsellerowej trylogii.

Natalia Karasińska rekomenduje opracowanie pt. Logistyka w systemie bezpieczeństwa narodowego, pod redakcją Pawła Klera. Książka jest dziełem obejmującym swoją treścią problematykę miejsca i roli logistyki w militarnych i niemilitarnych obszarach bezpieczeństwa narodowego.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner