„Kurtyna w górę!” — relacja z zajęć - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

„Kurtyna w górę!” — relacja z zajęć

13 czerwca 2019

Czy cyrk ma coś wspólnego z teatrem? Okazuje się, że jak najbardziej. Jest scena (arena), na której aktorzy (żonglerzy, linoskoczkowie, klauni, komicy, akrobaci, kuglarze, treserzy) wykorzystując różnorodne rekwizyty, prezentują publiczności swoje umiejętności. Na ostatnim spotkaniu z cyklu „Kurtyna w górę!” Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży stała się scenerią cyrkowych warsztatów, w których wzięli udział uczniowie klasy czwartej z Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Gorlicach.

Cyrkowe zabawy to nie tylko świetna rozrywka, lecz także doskonały sposób na nudę. Czy trudno jest nauczyć się żonglować, chodzić na szczudłach, kręcić talerzem, flowerstickiem lub diablo? Młodzi adepci sztuki cyrkowej mieli niesamowitą okazję, by dotknąć i wykorzystać różnobarwne rekwizyty. Były praktyczne ćwiczenia i zadania — iście z cyrkowej sceny! Zabawy zręcznościowe, kręcenie talerzykami, diablo, żonglerka piłeczkami oraz kolorowymi chusteczkami, chodzenie po linie i na szczudłach, slalom z talerzami oraz niespodzianka. Prowadząca, niczym wytrawny kuglarz, za pomocą pompki i zręcznych palców zamieniła różnokolorowe balony w sympatyczne zwierzątka (psa, kota, misia i małpkę), które później dzieci mogły zabrać do domu.

Dziękujemy uczniom za udział w zajęciach, a zainteresowanych kontynuacją cyrkowych warsztatów zapraszamy w czasie wakacji do filii Zawodzie, gdzie czekają na Was cyrkowe poniedziałki!

prowadząca warsztaty uczniowie żonglują piłeczkami pokaz kręcenia talerzami kręcenie talerzami w wykonaniu uczniów kręcenie talerzami w wykonaniu uczniów slalom z talerzami chodzenie na szczudłach kręcenie diablo prowadząca pokazuje, jak zrobić zwierzątka z balonów uczniowie próbują swoich sił uczniowie próbują swoich sił uczniowie próbują swoich sił uczestnicy zajęć