Spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem

23 października 2019

Zapraszamy na czwarte spotkanie w ramach projektu „Non fiction — spotkania z mistrzami reportażu”! Tym razem naszym gościem będzie Wojciech Tochman. Spotkanie odbędzie się 23 października 2019 (środa) o godz. 18.00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem, które odbędzie się 23 października 2019 (środa) o godz. 18.00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach. Spotkanie poprowadzi Wojciech Patrzyk.

Plakat

Wojciech Tochman — jeden z najważniejszych i najbardziej cenionych polskich reporterów, dwukrotny finalista Nagrody NIKE, finalista prestiżowej francuskiej Prix RFI Témoin du Monde oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat Premio Kapuściński — nagrody przyznawanej w Rzymie. Jego utwory zdobyły uznanie za granicą i doczekały się przekładów na kilkanaście języków. Jest autorem między innymi trzech tomów reportaży: Schodów się nie pali, Wściekły pies, Bóg zapłać oraz trzech opowieści reporterskich: Jakbyś kamień jadła, Córeńka i Dzisiaj narysujemy śmierć. Na początku 2019 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się jego nowa książka Pianie kogutów, płacz psów — reporterska, a zarazem literacka opowieść o Kambodży.

Projekt „Non fiction — spotkania z mistrzami reportażu” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat