BiblioLAB Małopolska 2020 „Myśl globalnie, działaj lokalnie — biblioteki po COVID” - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

BiblioLAB Małopolska 2020 „Myśl globalnie, działaj lokalnie — biblioteki po COVID”

12 października 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach, Stowarzyszenie LABiB, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie ponownie zapraszają bibliotekarzy z województwa małopolskiego do udziału w lokalnym zjeździe pasjonatów książki — BiblioLAB.

W tym roku zjazd odbędzie się w formule hybrydowej: online — oficjalne otwarcie i debata podsumowująca, stacjonarnie — w małych grupach warsztatowych (w Gorlicach i Krakowie). Porozmawiamy o podejściu do użytkownika opartym na empatii i próbie redefiniowania oferty bibliotek w nowej rzeczywistości. Wszystkie wydarzenia będą odbywały się od 12 do 16 października 2020. Udział jest bezpłatny. Na warsztaty stacjonarne obowiązują zapisy. W dniu 13 października 2020 (wtorek) w MBP Gorlice odbędą się warsztaty pn. „Komunikacja empatyczna”, które poprowadzi Magdalena Zowsik. Dzięki udziałowi w warsztacie uczestnicy wzmocnią swoje kompetencje w obszarach: komunikowania się z czytelnikami i współpracownikami, aktywnego słuchania w oparciu o empatię i reagowania w sytuacjach trudnych.

Ankiety rejestracyjne będą dostępne na portalu labib.pl i na fanpage LABiB oraz na stronie internetowej www.mbpgorlice.info. Zjazd odbywa się w reżimie sanitarnym, liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Rejestracji można dokonać za pomocą formularza: https://forms.gle/DgB66uWnmQyNRjHXA.

 

Program:

12 października SPOTKANIA ONLINE

godz. 10.00-11.30 — Online — Facebook LABiB:

Otwarcie BiblioLABów 2020 — Natalia Gromow (Przedstawicielka stowarzyszenia LABIB)
Kompetencje przyszłości, biblioteka przyszłości — Kamil Śliwowski  (Otwarte Zasoby)
Transformacja cyfrowa bibliotek w Polsce dzięki ofercie Microsoft dla Edukacji — Cecylia Szymańska-Ban (szefowa działu edukacyjnego Microsoft)

13 października WARSZTATY STACJONARNE

KRAKÓW — Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie: — godz. 10-15 — Wysoko wrażliwe osoby i praca w bibliotece — Ewa Cywińska
GORLICE — Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach — godz.10.00-14.30 — Komunikacja empatyczna — Magdalena Zowsik

14 października WARSZTATY STACJONARNE

KRAKÓW — Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie: — godz. 10.00-15.00 —Warsztaty z design thinking —  Grzegorz Belica (FABLAB Małopolska)

16 października 2020 SPOTKANIA ONLINE

od godz. 12.00 — Online —Facebook LABiB: — Szanse i wyzwania Bibliotek w dobie COVID — debata podsumowująca BiblioLaby 2020

Uczestnicy:
— Jerzy Woźniakiewicz (dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie)
— Karolina Suska (dyrektorka Gminnej Biblioteki i Domu Kultury w Łaziskach)
— Szymon Wałowski (nauczyciel bibliotekarz)
— Jacek Królikowski (prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego)
— Marta Majewska (burmistrzyni Hrubieszowa)

moderacja:
— Jolanta Janiec (dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie)

 

Dofinansowano ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat