Bibliotekarze polecają książki na grudzień - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Bibliotekarze polecają książki na grudzień

26 listopada 2020


 

marzec

GRUDZIEŃ

 (książki dostępne w czytelni online IBUK Libra — aby otrzymać darmowy kod wystarczy, że napiszesz e-mail na adres promocja@mbpgorlice.info, więcej szczegółów tutaj)

 

Joanna Kalisz-Dziki proponuje książkę pt. „Minimalizm. Krótki przewodnik po minimaliźmie”, w której autorka — Natalia Coleman, wyjaśnia główne zasady minimalizmu, filozofii pomocnej w realizowaniu swoich pasji i marzeń oraz w nauce bycia szczęśliwym i życia „tu i teraz”.

Beata Mituś poleca publikację „Zdolne dziecko. Zabawy kreatywne. 0-6 lat”, autorstwa Joanny Paruszewskiej. Książka stanowi źródło rozmaitych propozycji zabaw, rozwijających kreatywność u najmłodszych.

Katarzyna Marchwica proponuje książkę „Ćwiczymy trudne głoski. Opowiadania logopedyczne”, autorstwa Katarzyny Michalec. Jest to zbiór kilkunastu opowiadań logopedycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Ewa Bochenek zachęca do lektury pt. „Siła nawyku: Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie”, w której autor Charles Duhigg dogłębnie bada mechanizm tworzenia i zmiany nawyków.

Jolanta Stawiarska poleca książkę pt.  „Agatha Christie i jedenaście zaginionych dni”. Jej autor — Jared Cade analizuje fakty z życia bohaterki, w celu wyjaśnienia jej tajemniczego zniknięcia, do którego doszło końcem 1926 roku. Publikacja to doskonała propozycja na  grudniowe wieczory.

Bożena Dykla poleca książkę „1945 Wojna i pokój”, autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej. Publikacja w formie reportażu opisuje wydarzenia na ziemiach polskich w 1945 roku, bezpośrednio po zakończeniu działań wojennych.

Ewa Tempińska rekomenduje reportaż pt. „Wybrałem Pol(s)kę. Imigranci w PRL” autorstwa Przemysława Semczuka. Publikacja stanowi zbiór opowieści o bohaterach, którzy z wyboru osiedlili się w komunistycznej Polsce.

Marta Karp poleca lekturę „Wege: Dieta roślinna w praktyce”, autorstwa Danuty Gajewskiej i Iwony Kibil. Książka jest adresowana zarówno do specjalistów żywienia jak i do osób zainteresowanych dietą roślinną.

Natalia Karasińska zachęca do lektury pt. „Przedsiębiorstwa w obliczu wyzwań XXI wieku: Modele biznesowe, finansowanie, innowacje”, autorstwa Małgorzaty Porady-Rochoń, Małgorzaty Brojak-Trzaskowskiej, Dominiki Kordeli i Moniki Tomczyk. Jest to wielowątkowe studium funkcjonowania przedsiębiorstwa w warunkach współczesnej gospodarki.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner