Bibliotekarze polecają książki na styczeń - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Bibliotekarze polecają książki na styczeń

5 stycznia 2023

 

styczeń

STYCZEŃ

Beata Mituś poleca powieść pt. Rok, w którym nauczyłam się kłamać, autorstwa Lauren Wolk. Jest to wielokrotnie nagradzana i poruszająca powieść dla młodzieży o złu, fałszywym oskarżeniu i samotnej walce w obronie sprawiedliwości.

Marta Karp rekomenduje młodszym Czytelnikom książkę pt. Księga emocji. Publikacja zawiera trzydzieści opowiadań autorstwa Maríi Menéndez-Ponte, które uczą dziecko rozpoznawać różne emocje i nad nimi panować. Ich uzupełnieniem są zestawy podpowiedzi przygotowane przez ośrodek specjalizujący się w edukacji emocjonalnej.

Ewa Tempińska poleca książkę pt. Nieobliczalna. Jest to niezwykle wciągający i hipnotyzujący thriller, autorstwa Magdy Stachuli.

Gabriela Walus poleca reportaż pt. Milczące bliźniaczki, autorstwa Marjorie Wallace. Jest to fascynująca historia nietypowej relacji dwóch sióstr, pełnej pasji, miłości i nienawiści, współzależności i kontroli. To również opowieść o bliskości, która stała się śmiertelną pułapką.

Małgorzata Kliś poleca reportaż pt. Polarniczki: zdobywczynie podbiegunowego świata. Autorka Dagmara Bożek oddaje głos kobietom, które wdarły się do polarnego kręgu wtajemniczonych. Jest to historia, niezwykle zdeterminowanych kobiet, które dotarły na krańce świata.

Tomasz Hryc rekomenduje publikację pt. Energia i cywilizacja: tak tworzy się historia, autorstwa Vaclava Smila, w której znajdziemy dogłębne, szczegółowe i równocześnie panoramiczne wyjaśnienie znaczenia ludzkich zdolności przetwarzania energii w odniesieniu do działania mechanizmów kulturowego i cywilizacyjnego postępu w ciągu ostatnich 10 tysięcy lat. 

Beata Sajdera poleca publikację pt. Lajla znaczy noc, autorstwa Aleksandry Lipczak. Książka rozpięta jest między historią i współczesnością, między reportażem i esejem. Równie ważne są tu arabsko-wielokulturowa przeszłość Al-Andalus, jak i to, jak rezonuje ona dziś.

Natalia Karasińska poleca książkę pt. Bowie w Warszawie, autorstwa Doroty Masłowskiej. Jest to opowieść o wielkim, a przede wszystkim małym świecie i rozpaczliwym poszukiwaniu w nim wolności., której akcja toczy się w gierkowskiej dekadzie lat 70. 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner