„Rajmistrzowie — czas na wystawę!”— relacja - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

„Rajmistrzowie — czas na wystawę!”— relacja

17 maja 2024

„Prawdziwy artysta, to — możemy pokusić się o takie stwierdzenie — ten człowiek, który nigdy nie dorośnie, ten człowiek, który zupełnie inaczej patrzy na świat”.

Takie przesłanie Arkadiusz Kapłon, instruktor Pracowni Rynek 11 Gorlickiego Centrum Kultury, skierował do gości, zgromadzonych na wernisażu wystawy „Rajmistrzowie — czas na wystawę!”. Wydarzenie odbyło się w piątek, 17 maja, o symbolicznej godzinie 17.03 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach.

Spotkanie rozpoczęła Beata Mituś — kierownik Działu Animacji Czytelnictwa Dziecięcego i Młodzieżowego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach, która przywitała gości, a także przedstawiła kuratorów wystawy i zarazem instruktorów Pracowni Rynek 11 Gorlickiego Centrum Kultury: Magdalenę Rak i Arkadiusza Kapłona. Po gromkich oklaskach, głos zabrał dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury — Janusz Zięba, który podkreślił ogromną liczbę artystów biorących udział w projekcie — wystawa zawiera prace ponad stu osób, nie tylko dzieci, ale również dorosłych, uczęszczających do pracowni. Niewątpliwie wielu przybyłych Artystów z dumą i ogromnymi emocjami prezentowało swe dzieła rodzinom i przyjaciołom. Ich trud został doceniony przez instruktorów, którzy podczas swojego wystąpienia serdecznie im za to podziękowali. Jak mówił Arkadiusz Kapłon: „Praca absolutnie nie może być ładna, praca ma być przede wszystkim dobra, praca nie ma być dopracowana, (…) praca ma zawierać potężny ładunek emocjonalny. To jest najpiękniejsze w tych pracach, które zrobiliście tutaj”. Zaznaczył, że na wystawę „Rajmistrzowie — czas na wystawę!” złożyły się prace wykonane w pracowni mozaiki artystycznej inspirowane twórczością Pabla Picassa „Le Picador”, cykl martwych natur „No to pięknie”, „Drogowskazy — którędy do Stumilowego Lasu?” projektu o uniwersalnych wartościach, rysunki i projekty malarskie oraz prace ceramiczne uczestników pracowni. Ilość arcydzieł stworzonych w Pracowni jest spektakularna — na ekspozycji zaprezentowano jedynie część z nich. W czasie spotkania Artyści otrzymali pamiątkowe niespodzianki. Zwieńczeniem wernisażu był suty poczęstunek dla gości.

Serdecznie gratulujemy instruktorom i artystom. Wnętrze gmachu głównego MBP w Gorlicach rozpromieniało za sprawą Waszej wspaniałej twórczości, za co jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni.

Wystawę będzie można zwiedzać do 15 czerwca 2024 r., w godzinach pracy biblioteki.

W imieniu Pracowni Rynek 11 GCK i własnym serdecznie zapraszamy Was do tego niezwykłego świata przepełnionego emocjami i uczuciami, które choć towarzyszą nam każdego dnia, często pozostają dla nas niezauważalne. Ostrzegamy — nastrój ekspozycji powoduje, że wprost przepada się w rajmistrzowskim świecie!

Beata Mituś wraz z Magdaleną Rak i Arkadiuszem Kapłonem witają gości Magdalena Rak i Arkadiusz Kapłon Magdalena Rak Arkadiusz Kapłon Beata Mituś Janusz Zięba na tle prac malarskich i ceramicznych Magdalena Rak i Arkadiusz Kapłon opowiadają o wystawie Magdalena Rak i Arkadiusz Kapłon opowiadają o wystawie widok odbity w szybie Janusz Zięba dziękuje za pracę potrzebną do wykoania prac i tej wystawy dzieci dostaja pamiątki dzieci dostaja pamiątki dzieci dostaja pamiątki pamiątkowe niespodzianki zgromadzeni goście podczas oglądania wystawy zgromadzeni goście podczas oglądania wystawy młoda artystka wpisuje się do księgi pamiątkowej goście podczas zwiedzania dziecko ogląda prace malarskie dziecko wpisuje się do księgi księga z wpisami wsolne zdjęcię

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Płaskorzeźby na wystawie

    Płaskorzeźby na wystawie