Pokochaj pluszowego misia - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Pokochaj pluszowego misia

25 listopada 2016

„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…” — tak kiedyś śpiewał Miś Uszatek. Kolorowe, puchate, ukochane przez dzieci. Misie zamieszkały w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Gorlicach. Oczywiście wyjątkowo, ponieważ z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem — misiem (małym, średnim, dużym i bardzo dużym, białym, brązowym, żółtym). Tym razem na zaproszenie pań to ja odwiedziłam przedszkole i miałam okazję uczestniczyć w uroczystych obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Jakie misie stały się bohaterami książek i filmów? Czym się różni pluszowy miś od prawdziwego niedźwiedzia? Gdzie żyją niedźwiedzie polarne, a gdzie niedźwiedzie brunatne? Czym się odżywiają? Kiedy zapadają w sen zimowy? Kto wychowuje małe misie i czy należy się bać niedźwiedzi? Tego wszystkiego dzieci dowiedziały się z prezentacji multimedialnej.

Niedźwiedź w centrum miasta, w operze? A to heca! Wszyscy umykają w popłochu, tylko niedźwiadek bije brawo. Przecież występuje jego tata. Jak to się stało, że trafił na scenę? Przedszkolaki wysłuchały opowiadania Benjamina Chauda Misiowa piosenka — bajki o niedźwiadku, który, nie mogąc zasnąć, wyruszył w pogoń za spóźnioną, ostatnią pszczołą. Były wesołe zabawy z pluszowymi maskotkami, np. ja jestem niedźwiadek czy jadą, jadą misie. Nie mogło też zabraknąć słodkiego poczęstunku.