Facebook
 


Logo ibuk libra Biuletyn Informacji Publicznej
Polska Cyfrowa Równych Szans
100-lecie I Wojny Światowej
Festiwal im Zygmunta Haupta

W tym roku odwiedziliście
razy nasze strony


Archiwum wiadomości 200415 grudnia

Zakończył się konkurs Cud Bożego Narodzenia. Konkurs dotyczył tematyki tradycji bożonarodzeniowych trwał od 12 listopada, przeznaczony był dla młodzieży od 12 do 16 lat. Oto zwycięzcy: Katarzyna Pater, Agata Tomasik, Karolina Mika.


12 listopada

12 listopada 2004 r. w MBP odbył się koncert piosenek Marka Grechuty,którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach. Piosenki były wykonywane przez solistów studia wokalnego prowadzonego przez Bogusława Diducha i Tomasza Kubalę. Koncert zgromadził bardzo dużą liczbę słuchaczy, co zachęca nas do organizowania kolejnych koncertów.


19 października

Serdecznie zapraszamy na wystawę Muszle i ryby z kolekcji Pana Wilfrieda de Meyera, Belga mieszkającego w Gorlicach.

Wystawa czynna w dniach:
od 19.10.2004 r. do 13.11.2004 r.
od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 17
w soboty 9 – 14


 Wakacje 2004

Lato w Bibliotece

  1. Przy Miejskiej Bibliotece Publicznej działa Gorlicki Klub Fantastyki "CAMELOT" zrzeszający młodzież w wieku 13 – 18 lat. Członkowie Klubu zajmują się szeroko pojętą fantastyką, ze szczególnym uwzględnieniem gier fabularnych (RPG), bitewnych i karcianych. W kręgu zainteresowań znajduje się literatura oraz filmy science fiction i fantasy. Organizowane są też liczne turnieje, dyskusje i prelekcje.

  2. 15 lipca dla dzieci został zorganizowany rajd pieszy do Dominikowic. Był on uatrakcyjniony rozwiązywaniem zagadek, konkursów, zabawą przy ognisku. Dzięki sponsorom dzieci były częstowane słodyczami i pieczoną kiełbasą. Ta forma pracy z dziećmi cieszy się duzym zainteresowaniem i Biblioteka co roku organizuje wycieczki krajoznawcze, które mają na celu poznanie Ziemi Gorlickiej.

  3. 29 lipca w ramach czwartkowych spotkań z najmłodszymi na Osiedlu "Pod Lodownią" w świetlicy osiedla wystąpił teatrzyk Jaś i Małgosia. Zaprezentowano układ tańca nowoczesnego oraz odczytano bajkę Wandy Chotomskiej Martynka na biwaku. Widzami były oczywiście dzieci z osiedla, które z zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Organizatorami były: bibliotekarka Jolanta Stawiarska i instruktor świetlicy Katarzyna Grochowska. Słodycze i drobne upominki umiliły i tak sympatyczne przedpołudnie

  4. 5 sierpnia w filii bibliotecznej "Zawodzie" odbędzie się konkurs plastyczny pod tytułem Wakacyjny obrazek.

  5. Do końca września w sali wystawowej MBP czynna jest wystawa litografii Oskara Brucha przedstawiająca wizerunki naczelnego dowództwa Armii Austro-Węgierskiej z okresu I wojny światowej.


17 maja
Serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem W. Kaczorowskim, autorem książki Miejsca święte. Spotkanie odbędzie się 17 maja 2004 r. (poniedziałek) w sali odczytowej Biblioteki o godz. 9:45.
29 kwietnia
Zakończył się VI Powiatowy Konkurs Czytelniczy Powieści dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego. Organizatorem konkursu była Grażyna Zastępa – instruktor powiatowy MBP w Gorlicach.
kwiecień – maj  2004
Zapraszamy na wystawę Malarstwo Dariusza Szymańskiego. Wystawa czynna kwiecień – maj 2004 w godzinach otwarcia Biblioteki.
Wstęp wolny.
luty – marzec  2004
Zapraszamy na wystawę ekslibrisów Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. Wystawa czynna luty – marzec 2004 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.
Wstęp wolny.