6. Festiwal im. Zygmunta Haupta - Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

6. Festiwal im. Zygmunta Haupta

Aktualności dotyczące Festiwalu im. Zygmunta Haupta możecie znaleźć na www.festiwalhaupta.pl.

Artykuły

6. Festiwal im. Zygmunta Haupta — podsumowanie

Przejdź do - 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta — podsumowanie

Za nami 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Podczas 5 dni w 22 wydarzeniach na żywo wzięło udział ponad 1000 osób. Transmisje online na kanałach Festiwalu obejrzało ponad 16 tysięcy widzów. Gorlice po raz kolejny okazały się wymarzonym miejscem do prowadzenia dyskusji o polskiej literaturze — miejscem które zachęca zarówno do namysłu, jak i żywiołowych dyskusji w gronie twórców, specjalistów i miłośników książek.

Czytaj więcej o: 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta — podsumowanie

Pachnąca ziołami — wystawa grafik

Przejdź do - Pachnąca ziołami — wystawa grafik

6. edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta towarzyszy wystawa grafik Pachnąca ziołami przygotowana przez gorlicką pracownię artystyczną „Bez pośpiechu”. Zapraszamy do zwiedzania tej wyjątkowej ekspozycji w galerii Na Piętrach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach (ul. Jagiełły 1), w terminie do 23 października 2020 r., w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej o: Pachnąca ziołami — wystawa grafik

Spotkania tematyczne na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Spotkania tematyczne na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Poza spotkaniami autorskimi Festiwal, który ma na celu przybliżanie widzom i mieszkańcom Beskidu Niskiego twórczości Zygmunta Haupta — największego z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy, obfituje w dodatkowe wydarzenia, związane zarówno z samym Hauptem, jak też zachęca do namysłu nad dorobkiem ważnych i wybitnych nieżyjących polskich pisarzy oraz aktualnie ważnych tematów. Wszystkie spotkania odbędą się oczywiście w Gorlickim Centrum Kultury.

Czytaj więcej o: Spotkania tematyczne na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Poezja na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Poezja na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Na Festiwalu Haupta nie może zabraknąć poezji, w tym roku będą to trzy spotkania: z Małgorzatą Lebdą, Andrzejem Niewiadomskim i Adamem Kaczanowskim, które odbędą się w piątek i w sobotę w Gorlickim Centrum Kultury.

Czytaj więcej o: Poezja na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Non-fiction na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Non-fiction na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Samo życie — czyli literatura non-fiction na Festiwalu im. Zygmunta Haupta to sześć wyjątkowych spotkań. Wraz z autorkami i autorami będziemy eksplorować kraj i zagranicę, zgłębiać historie prywatne, rozmawiać z roślinami, dopytywać, zaglądać pod podszewkę, wędrować bezdrożami i bocznymi uliczkami.

Czytaj więcej o: Non-fiction na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Regulamin 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta i informacja o transmisjach

Przejdź do - Regulamin 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta i informacja o transmisjach

W dniach 23–27 września spotkamy się w Gorlicach podczas 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Wszystkich widzów i przyjaciół Festiwalu zachęcamy do zapoznania się z informacjami organizatorów.

Czytaj więcej o: Regulamin 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta i informacja o transmisjach

Proza na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Proza na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Waldemar Bawołek, Maciek Bielawski, Olga Hund, Mikołaj Łoziński, Mira Marcinów, Wojciech Nowicki, Zyta Rudzka, Barbara Sadurska, Dominika Słowik to autorzy i autorki, których miłośnikom literatury nie trzeba szczególnie przedstawiać. W tym roku, w dniach 23–27 września, spotkamy się z nimi w gościnnych progach Gorlickiego Centrum Kultury, żeby porozmawiać o książkach, o ich pracy i świecie.

Czytaj więcej o: Proza na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Program 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Program 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Zapraszamy do udziału w 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Spotkajmy się w Gorlicach, literackiej stolicy Beskidu Niskiego. Festiwal odbywa się w terminie 23–27 września 2020.

Czytaj więcej o: Program 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

6. Festiwal im. Zygmunta Haupta — zapowiedź programu

Przejdź do - 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta — zapowiedź programu

Mamy ogromną przyjemność poinformować wszystkich widzów i przyjaciół Festiwalu im. Zygmunta Haupta, że także w tym roku będziemy mogli spotkać się w Gorlicach (już po raz szósty!), by rozmawiać o literaturze — tej całkiem nowej i tej zawsze aktualnej — a to wszystko w literackim i duchowym krajobrazie wyznaczonym przez twórczość patrona Festiwalu. Zapraszamy do Gorlic w terminie 23–27 września 2020.

Czytaj więcej o: 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta — zapowiedź programu

6. Festiwal im. Zygmunta Haupta z dofinansowaniem MKiDN

Przejdź do - 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta z dofinansowaniem MKiDN

Informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Promocja czytelnictwa”. Projekt pn. „6. Festiwal im. Zygmunta Haupta” złożony przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Gabryela w Gorlicach otrzymał dofinansowanie w wysokości 66 000 zł.

Czytaj więcej o: 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta z dofinansowaniem MKiDN