Spotkania tematyczne na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 września 2020

Poza spotkaniami autorskimi Festiwal, który ma na celu przybliżanie widzom i mieszkańcom Beskidu Niskiego twórczości Zygmunta Haupta — największego z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy, obfituje w dodatkowe wydarzenia, związane zarówno z samym Hauptem, jak też zachęca do namysłu nad dorobkiem ważnych i wybitnych nieżyjących polskich pisarzy oraz aktualnie ważnych tematów. Wszystkie spotkania odbędą się oczywiście w Gorlickim Centrum Kultury.

W czwartek, 24 września o godz. 20:00 polecamy spotkanie, podczas którego prof. Andrzej Niewiadomski i dr Paweł Panas przyjrzą się przede wszystkim lwowskiemu okresowi w życiu ZYGMUNTA HAUPTA, patrona Festiwalu — przyjaźniom, kontaktom towarzyskim i literackim, na czele z nieformalnym uczestnictwem w grupie „Rybałtów” i momentem debiutu literackiego w latach trzydziestych.

W piątek, 25 września o godz. 15:30, będziemy mieli okazję spotkać się z twórczością niedościgłego mistrza opowiadania — KORNELA FILIPOWICZA, podczas spotkania z udziałem Wojciecha Bonowicza i Justyny Sobolewskiej. Autorzy wyborów Moja kochana dumna prowincja oraz Romans prowincjonalny i inne historie rozmawiać będą z Darkiem Foksem o klarownej i lakonicznej, nastrojowej i dramatycznej prozie Filipowicza.

W niedzielę, 27 września o godz. 14:00, Michał Olszewski będzie rozmawiał z Tomaszem Ulanowskim (autorem książki O powstawaniu Polaków) o tym, jak ludzkość, która pojawiła się na Ziemi dopiero co, doprowadziła do tak wielkich zmian ekologicznych, że nawet konserwatywni geologowie nawołują do ogłoszenia nowej epoki — antropocenu. [Jednocześnie informujemy, że niestety spotkanie z Adamem Wajrakiem, planowane na ten termin, z przyczyn od nas niezależnych nie odbędzie się.]

I na koniec 6. edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta, w niedzielę 27 września o godz. 20:00 crème de la crème — CZYTANIE OPOWIADAŃ Haupta w interpretacji ANDRZEJA GRABOWSKIEGO, aktora teatralnego, telewizyjnego i filmowego.

 

6. Festiwal im. Zygmunta Haupta odbywa się w dniach 23–27 września 2020 roku. W zakładce PROGRAM (http://www.festiwalhaupta.pl/program-2020) można się zapoznać ze szczegółowym harmonogramem Festiwalu. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na FACEBOOKU (https://www.facebook.com/ZygmuntHauptFestival) YOUTUBIE (https://www.bit.ly/haupt-YT) i INSTAGRAMIE (https://www.instagram.com/hauptfestival).

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat