Pachnąca ziołami — wystawa grafik

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 września 2020

6. edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta towarzyszy wystawa grafik Pachnąca ziołami przygotowana przez gorlicką pracownię artystyczną „Bez pośpiechu”. Zapraszamy do zwiedzania tej wyjątkowej ekspozycji w galerii Na Piętrach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach (ul. Jagiełły 1), w terminie do 23 października 2020 r., w godzinach pracy biblioteki.

Pracownia „Bez pośpiechu” jest miejscem realizacji pomysłów i marzeń. Miejscem kreacji i spełnienia, będącego wyrazem szacunku wobec własnej tożsamości, zgodne z filozofią slow life. Artyści są członkami Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza w Gorlicach oraz Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Grafiki prezentowali m.in. w Gorlicach, Szymbarku, Wysowej-Zdrój, Krynicy-Zdrój, Nowym Sączu, Zyndranowej, Siedlcach, Ciężkowicach, Świętochłowicach, Zakopanem, Krakowie, Toruniu, Warszawie, Gdańsku, Bardejowie (Słowacja), Druskiennikach (Litwa), Tokio (Japonia). 

Michał Kocur — Uprawiał grafikę w technice linorytu o tematyce cerkiewnej i pejzażowej oraz rysunek ołówkiem i kredką. Na wystawie prezentowane są jego linoryty o tematyce przyrodniczej.

Antonina Kocur — Uprawia grafikę w technice monotypii i suchej igły. Na wystawie prezentuje monotypie o tematyce roślinnej.

Lidia Kocur — Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, uprawia grafikę w technice linorytu, monotypii, szablonu i suchej igły, stosuje również technikę mieszaną. Laureatka nagrody Dyrektora Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów oraz dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za linoryty. Pracowała w zespole redakcyjnym Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki nad albumem Grafika Polska 1950-2000 – laureaci nagród międzynarodowych. Animatorka zajęć plastycznych dla dzieci i dorosłych. Na wystawie prezentuje motywy roślinne, pejzaże z górami Beskidu Niskiego oraz abstrakcje, wykonane w technice monotypii, szablonu i linorytu.

Irena Kocur — Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, uprawia grafikę w technice monotypii o tematyce roślinnej i fotografikę. Laureatka dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za zestawy fotografii i monotypii. Animatorka zajęć plastycznych dla dzieci i dorosłych. Na wystawie prezentuje monotypie o tematyce roślinnej.

Anna Kocur — Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uprawia grafikę w technice linorytu (o tematyce pejzażowej, sakralnej, ikonograficznej), szablonu, monotypii i suchej igły. Laureatka dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za linoryty. Animatorka zajęć plastycznych dla dzieci i dorosłych. Na wystawie prezentuje monotypie o tematyce roślinnej i krajobrazowej oraz abstrakcje.

zdjęcie grafik wystawy Pachnąca ziołami zdjęcie grafik wystawy Pachnąca ziołami zdjęcie grafik wystawy Pachnąca ziołami zdjęcie grafik wystawy Pachnąca ziołami zdjęcie grafik wystawy Pachnąca ziołami zdjęcie grafik wystawy Pachnąca ziołami

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner

    Baner