Relacja z październikowego spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 października 2018

Podczas ostatniego październikowego spotkania MDKK rozmawialiśmy o książce Agnieszki Błotnickiej zatytułowanej Czarna operacja. Opinie na temat lektury były zróżnicowane. Według większości Klubowiczek powieść zawiera zbyt dużo szczegółowych opisów, a akcja przez kilkadziesiąt stron toczy się bardzo wolno, co zniechęca do lektury. Te Klubowiczki, którym książka jednak przypadła do gustu, przekonywały, by się nie nastawiać od samego początku negatywnie, bowiem lektura jest warta przeczytania.

Co można robić latem w Warszawie, z której wszyscy wyjeżdżają, gdy tylko zabrzmi ostatni szkolny dzwonek? Rodzina Janka z początkiem wakacji postanawia zmienić mieszkanie, więc można pomóc w przeprowadzce. Można także zwiedzić nieodkryte jeszcze miejsca stolicy bądź spędzić miło i aktywnie czas z kolegą, który właśnie przyjechał na kilka dni w odwiedziny. Można też poszukać skarbu i całkiem przypadkiem wpaść na trop afery na skalę międzynarodową. Stawką jest grafen — wszechstronny związek węgla, który może zrewolucjonizować rynek technologii informatycznej. Nad technologią taniego pozyskiwania grafenu pracuje Instytut Technologii Elektronicznej. Ten schemat staje się celem działania szpiega, który działa na zlecenie rosyjskiego mafioza.

Są na świecie pechowcy, są też osoby, które ciągle pakują się w jakieś kłopoty. Janek i Kuba należą do tych drugich, choć może należałoby ich nazwać miłośnikami przygód. A przecież gdyby nie przygody, życie byłoby po prostu nudne!

Na kolejnym spotkaniu MDKK, które odbędzie się 15 listopada 2018 roku o godz. 16.00 w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży będziemy rozmawiać na temat książki Jennifer L. Holm Czternasta złota rybka. Serdecznie zapraszamy do udziału w comiesięcznych spotkaniach naszego czytelniczego MDKK!

	klubowiczki podczas spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki		klubowiczki podczas spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki		klubowiczki podczas spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki