3. Festiwal im. Zygmunta Haupta — 2017

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

baner

 

Organizatorzy Festiwalu im. Zygmunta Haupta mają przyjemność poinformować, że już niebawem miłośnicy literatury będą mogli się spotkać podczas trzeciej edycji wydarzenia poświęconego twórczości jednego z najwybitniejszych, choć często pomijanych, autorów w historii literatury polskiej XX wieku.

W dniach od 21 do 24 września 2017 roku zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach i Gorlickiego Centrum Kultury na spotkania autorskie z autorami i autorkami, których zaprosiliśmy do uczestnictwa w Festiwalu. W programie tegorocznej edycji nie zabraknie także paneli tematycznych poświęconych Zygmuntowi Hauptowi oraz koncertów.

Organizatorami Festiwalu są Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma Art, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach, Miasto Gorlice oraz Wydawnictwo Czarne. Dyrektorem Artystycznym Festiwalu i jego pomysłodawcą jest Andrzej Stasiuk.

Tegoroczna edycja została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Wsparcia finansowego udzielili również: Charles E. Merrill — amerykański nauczyciel i filantrop, Irena E. Kotowska, Bank Spółdzielczy w Gorlicach oraz Elektrociepłownia Gorlice sp. z o.o.

Za wsparcie rzeczowe dziękujemy Iwonie Budziak — właścicielce Restauracji Orchidea w Gorlicach oraz Marzenie i Mariuszowi Filarom — właścicielom Delikatesów Centrum w Gorlicach.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia naszych partnerów, którymi w tym roku są: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie, Rumuński Instytut Kultury w Warszawie, Wydawnictwo Książkowe Klimaty, Wydawnictwo Iskry, Gorlickie Centrum Kultury oraz Zjednoczenie Łemków.

Wszystkim osobom i instytucjom składamy nasze gorące podziękowania. To dzięki Państwa zaangażowaniu i przychylności możemy po raz trzeci spotkać się w Gorlicach, by rozmawiać o polskiej i europejskiej literaturze, o tym, co jest w niej nowe, a co nigdy się nie zmienia. Przede wszystkim jednak możemy się spotkać z twórczością Zygmunta Haupta — największego z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy, autora, który jak żaden inny zasługuje na to, by trwać w naszej pamięci.

W najbliższych dniach na naszej stronie internetowej opublikujemy szczegółowy harmonogram, jednak już dziś prezentujemy plan wydarzeń 3. Festiwalu im. Zygmunta Haupta:

SPOTKANIA TEMATYCZNE: „Zygmunt Haupt. Proza, poezja, reportaż”, „Zygmunt Haupt. Geopoetyka i emigracja”, „Obraz Zygmunta Haupta w listach”;

SPOTKANIA AUTORSKIE: Waldemar Bawołek, Ádám Bodor, Małgorzata Czyńska, Weronika Gogola, Aldona Kopkiewicz, Antoni Kroh, Karol Maliszewski, Bronka Nowicka, Michał Olszewski, Marcin Sendecki, Żanna Słoniowska, Ziemowit Szczerek, Varujan Vosganian;

KONCERTY: Pablopavo, Jacek Kleyff, zespół Göncölszekér (utwory z albumu Izrael földjén | Z ziemi Izraela).

W spotkaniach tematycznych wezmą udział badacze twórczości Haupta: prof. Aleksander Madyda, prof. Lajos Pálfalvi (Węgry), dr hab. Andrzej Niewiadomski, dr Paweł Panas, a także wokalista, autor piosenek i dziennikarz Paweł Sołtys (Pablopavo).

Moderatorami spotkań będą m.in.: Wojciech Bonowicz, Monika Rogowska-Stangret i Andrzej Stasiuk.

Festiwal odbywa się w dniach 21–24 września 2017 roku. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Festiwalu oraz profilu na FACEBOOKU, TWITTERZEINSTAGRAMIE.

Aktualności dotyczące Festiwalu im. Zygmunta Haupta możecie znaleźć na www.festiwalhaupta.pl

Program Festiwalu: pdf.

Organizatorzy

organizator organizator organizator organizator

Dofinansowanie

dofinansowanie

Partnerzy

partner partner partner
partner partner partner
partner partner     partner
partner partner

Patronat medialny

partner partnerpartner