Praktyka dla praktyka — program wymiany dla bibliotekarzy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach jest jednym z partnerów ogólnopolskiego projektu wymiany bibliotekarzy pn. „Praktyka dla praktyka”. Piątą edycję programu realizuje Stowarzyszenie LABiB. To niepowtarzalna okazja dla pracowników bibliotek publicznych aby zdobyć doświadczenie zawodowe, nowe inspiracje i nawiązać interesujące kontakty zawodowe. Wymiana polega na wyjeździe pracownika do pracy w bibliotece partnerskiej na 5 dni roboczych i przyjęciu na jego miejsce osoby o podobnych kwalifikacjach na „zastępstwo”. Praktyk poznaje środowisko bibliotekarzy w innych miastach i zdobywa nowe umiejętności. Obserwuje pracę innej biblioteki oraz poznaje specyfikę środowiska czytelników w innym miejscu. Wymiana daje możliwość zobaczenia swojej pracy z nowej perspektywy.

Plakat

Projekt „Praktyka dla praktyka” realizowany jest ze środków Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Artykuły

Basia podbija Stolicę — czyli tydzień w warszawskich bibliotekach

Przejdź do - Basia podbija Stolicę — czyli tydzień w warszawskich bibliotekach

Projekt „Praktyka dla Praktyka” zakończony! Wspomnienia wyjątkowych pięciu dni w Warszawie pozostaną na zawsze. 

Czytaj więcej o: Basia podbija Stolicę — czyli tydzień w warszawskich bibliotekach

Wizyta w mieście światła – Anna Zyskowska odwiedza Gorlice

Praktyka dla praktyka — program wymiany dla bibliotekarzy

Przejdź do - Praktyka dla praktyka — program wymiany dla bibliotekarzy

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach jest jednym z partnerów ogólnopolskiego projektu wymiany bibliotekarzy pn. „Praktyka dla praktyka”. Piątą edycję programu realizuje Stowarzyszenie LABiB. To niepowtarzalna okazja dla pracowników bibliotek publicznych aby zdobyć doświadczenie zawodowe, nowe inspiracje i nawiązać interesujące kontakty zawodowe.

Czytaj więcej o: Praktyka dla praktyka — program wymiany dla bibliotekarzy