6. Festiwal im. Zygmunta Haupta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Aktualności dotyczące Festiwalu im. Zygmunta Haupta możecie znaleźć na www.festiwalhaupta.pl.

Artykuły

6. Festiwal im. Zygmunta Haupta — podsumowanie

Przejdź do - 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta — podsumowanie

Za nami 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta. Podczas 5 dni w 22 wydarzeniach na żywo wzięło udział ponad 1000 osób. Transmisje online na kanałach Festiwalu obejrzało ponad 16 tysięcy widzów. Gorlice po raz kolejny okazały się wymarzonym miejscem do prowadzenia dyskusji o polskiej literaturze — miejscem które zachęca zarówno do namysłu, jak i żywiołowych dyskusji w gronie twórców, specjalistów i miłośników książek.

Czytaj więcej o: 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta — podsumowanie

Pachnąca ziołami — wystawa grafik

Przejdź do - Pachnąca ziołami — wystawa grafik

6. edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta towarzyszy wystawa grafik Pachnąca ziołami przygotowana przez gorlicką pracownię artystyczną „Bez pośpiechu”. Zapraszamy do zwiedzania tej wyjątkowej ekspozycji w galerii Na Piętrach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach (ul. Jagiełły 1), w terminie do 23 października 2020 r., w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej o: Pachnąca ziołami — wystawa grafik

Spotkania tematyczne na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Spotkania tematyczne na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Poza spotkaniami autorskimi Festiwal, który ma na celu przybliżanie widzom i mieszkańcom Beskidu Niskiego twórczości Zygmunta Haupta — największego z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy, obfituje w dodatkowe wydarzenia, związane zarówno z samym Hauptem, jak też zachęca do namysłu nad dorobkiem ważnych i wybitnych nieżyjących polskich pisarzy oraz aktualnie ważnych tematów. Wszystkie spotkania odbędą się oczywiście w Gorlickim Centrum Kultury.

Czytaj więcej o: Spotkania tematyczne na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Poezja na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Poezja na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Na Festiwalu Haupta nie może zabraknąć poezji, w tym roku będą to trzy spotkania: z Małgorzatą Lebdą, Andrzejem Niewiadomskim i Adamem Kaczanowskim, które odbędą się w piątek i w sobotę w Gorlickim Centrum Kultury.

Czytaj więcej o: Poezja na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Non-fiction na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Non-fiction na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Samo życie — czyli literatura non-fiction na Festiwalu im. Zygmunta Haupta to sześć wyjątkowych spotkań. Wraz z autorkami i autorami będziemy eksplorować kraj i zagranicę, zgłębiać historie prywatne, rozmawiać z roślinami, dopytywać, zaglądać pod podszewkę, wędrować bezdrożami i bocznymi uliczkami.

Czytaj więcej o: Non-fiction na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Regulamin 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta i informacja o transmisjach

Przejdź do - Regulamin 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta i informacja o transmisjach

W dniach 23–27 września spotkamy się w Gorlicach podczas 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Wszystkich widzów i przyjaciół Festiwalu zachęcamy do zapoznania się z informacjami organizatorów.

Czytaj więcej o: Regulamin 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta i informacja o transmisjach

Proza na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Proza na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Waldemar Bawołek, Maciek Bielawski, Olga Hund, Mikołaj Łoziński, Mira Marcinów, Wojciech Nowicki, Zyta Rudzka, Barbara Sadurska, Dominika Słowik to autorzy i autorki, których miłośnikom literatury nie trzeba szczególnie przedstawiać. W tym roku, w dniach 23–27 września, spotkamy się z nimi w gościnnych progach Gorlickiego Centrum Kultury, żeby porozmawiać o książkach, o ich pracy i świecie.

Czytaj więcej o: Proza na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Program 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Program 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Zapraszamy do udziału w 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Spotkajmy się w Gorlicach, literackiej stolicy Beskidu Niskiego. Festiwal odbywa się w terminie 23–27 września 2020.

Czytaj więcej o: Program 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

6. Festiwal im. Zygmunta Haupta — zapowiedź programu

Przejdź do - 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta — zapowiedź programu

Mamy ogromną przyjemność poinformować wszystkich widzów i przyjaciół Festiwalu im. Zygmunta Haupta, że także w tym roku będziemy mogli spotkać się w Gorlicach (już po raz szósty!), by rozmawiać o literaturze — tej całkiem nowej i tej zawsze aktualnej — a to wszystko w literackim i duchowym krajobrazie wyznaczonym przez twórczość patrona Festiwalu. Zapraszamy do Gorlic w terminie 23–27 września 2020.

Czytaj więcej o: 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta — zapowiedź programu

6. Festiwal im. Zygmunta Haupta z dofinansowaniem MKiDN

Przejdź do - 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta z dofinansowaniem MKiDN

Informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Promocja czytelnictwa”. Projekt pn. „6. Festiwal im. Zygmunta Haupta” złożony przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Gabryela w Gorlicach otrzymał dofinansowanie w wysokości 66 000 zł.

Czytaj więcej o: 6. Festiwal im. Zygmunta Haupta z dofinansowaniem MKiDN