Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

„Tak więc jeśli biblioteka jest, jak chce tego Borges, modelem wszechświata, staramy się uczynić z niej wszechświat na miarę człowieka, a przypominam, że biblioteka na miarę człowieka to znaczy także biblioteka radosna, (...) a zatem biblioteka, do której chodzi się chętnie i która przeobrazi się stopniowo w wielką machinę spędzania wolnego czasu, jak Muzeum of Modern Art, gdzie można pójść do kina, przejść się po ogrodzie, obejrzeć posągi i zjeść obiad z dwóch dań”.
Umberto Eco 

Aktualności

Książka ukryta w kadrze – wystawa fotografii odwołana!

Przejdź do - Plakat

W związku z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów z 23 października 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów wprowadzonych ze względu na stan epidemii informujemy, że zaplanowany w dniu 29 października wernisaż fotografii „Książka ukryta w kadrze” nie odbędzie się. O nowym terminie oraz formule otwarcia wystawy będziemy informować Państwa na bieżąco.

Czytaj więcej o: Książka ukryta w kadrze – wystawa fotografii odwołana!

Spotkanie autorskie online z Elizą Piotrowską

Przejdź do - Plakat

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne na spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską — autorką książek Wojtek. Żołnierz bez munduru, Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych, Bajka o czasie oraz serii Tupcio Chrupcio, Ciocia Jadzia, Święci Uśmiechnięci. Wydarzenie odbędzie się w formule online. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia nagrania. Startujemy 20 października 2020 (wtorek) o godz. 11.00.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie online z Elizą Piotrowską

Pamięć i łzy. Pieśń o Łemkach — relacja z wernisażu wystawy

Przejdź do - Zdjęcie

Żywa historia Gorlic — wywiad z panem Eugeniuszem Lepą

Przejdź do - Sztandar%20ZSMP

Wywiad z panem Eugeniuszem Lepą dotyczący jego działalności w ZSMP, związkach zawodowych oraz działalności społecznej.

Czytaj więcej o: Żywa historia Gorlic — wywiad z panem Eugeniuszem Lepą

Pachnąca ziołami — wystawa grafik

Przejdź do - Baner

6. edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta towarzyszy wystawa grafik Pachnąca ziołami przygotowana przez gorlicką pracownię artystyczną „Bez pośpiechu”. Zapraszamy do zwiedzania tej wyjątkowej ekspozycji w galerii Na Piętrach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach (ul. Jagiełły 1), w terminie do 23 października 2020 r., w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej o: Pachnąca ziołami — wystawa grafik

Powakacyjne godziny pracy MBP w Gorlicach

Drodzy Czytelnicy! Informujemy o zmianie godzin pracy naszej biblioteki.

Czytaj więcej o: Powakacyjne godziny pracy MBP w Gorlicach

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych w czasie trwania epidemii wirusa COVID-19

Przejdź do - Zdjęcie

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach wprowadza Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w czasie trwania epidemii wirusa COVID-19. Obowiązuje on podczas wszystkich wydarzeń, które odbędą się w Bibliotece od 21 sierpnia 2020 roku do odwołania. 

Czytaj więcej o: Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych w czasie trwania epidemii wirusa COVID-19

Zmiany w dostępie do Filii Zawodzie