Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

„Tak więc jeśli biblioteka jest, jak chce tego Borges, modelem wszechświata, staramy się uczynić z niej wszechświat na miarę człowieka, a przypominam, że biblioteka na miarę człowieka to znaczy także biblioteka radosna, (...) a zatem biblioteka, do której chodzi się chętnie i która przeobrazi się stopniowo w wielką machinę spędzania wolnego czasu, jak Muzeum of Modern Art, gdzie można pójść do kina, przejść się po ogrodzie, obejrzeć posągi i zjeść obiad z dwóch dań. Wiem, że UNESCO zgadza się ze mną: Biblioteka (...) powinna być łatwo dostępna, a jej bramy otwarte dla wszystkich członków wspólnoty, którzy mogą swobodnie z niej korzystać bez względu na rasę, kolor skóry, narodowość, wiek, płeć, wyznanie, język, stan cywilny i poziom wykształcenia”.
Umberto Eco 

Aktualności

Gorlickie dialogi — wystawa i spotkanie ze świadkami lokalnej historii

Przejdź do - Plakat

Zapraszamy na wydarzenie podsumowujące projekt „Gorlickie dialogi”, które odbędzie się 22 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 10.00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach.

Czytaj więcej o: Gorlickie dialogi — wystawa i spotkanie ze świadkami lokalnej historii

Spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem

Przejdź do - Plakat

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza na spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem, które odbędzie się 22 listopada 2018 r. (czwartek) o godz. 18.00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach.

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Jackiem Pałkiewiczem

„Świat w mediach” — spotkanie tematyczne z Marcinem Żyłą i Anną Wilczyńską

Przejdź do - Plakat

Zapraszamy na spotkanie tematyczne z Marcinem Żyłą i Anną Wilczyńską, które odbędzie się 21 listopada 2018 r. (środa) o godz. 18.00 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach.

Czytaj więcej o: „Świat w mediach” — spotkanie tematyczne z Marcinem Żyłą i Anną Wilczyńską

Filia Magdalena nieczynna 19 listopada

Drodzy Czytelnicy! 
W dniu 19 listopada 2018 (poniedziałek) 
filia Magdalena będzie NIECZYNNA
Przepraszamy za utrudnienia

 

Czytaj więcej o: Filia Magdalena nieczynna 19 listopada

Warsztaty animacji poklatkowej

Przejdź do - plakat

Zapraszamy wraz z Galicyjską Fundacją Rozwój i Edukacja na warsztaty animacji poklatkowej, które odbędą się 17 listopada 2018 r. (sobota) w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży MBP w Gorlicach.

Czytaj więcej o: Warsztaty animacji poklatkowej

Gorlickie dialogi — wywiad z panią Genowefą Wilczyńską

Przejdź do - Plansza

Wywiad z panią Genowefą Wilczyńską dotyczący pobytu jej rodziny (matki z siedmiorgiem dzieci) na Syberii w latach 1940–1945.

Czytaj więcej o: Gorlickie dialogi — wywiad z panią Genowefą Wilczyńską