Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

„Tak więc jeśli biblioteka jest, jak chce tego Borges, modelem wszechświata, staramy się uczynić z niej wszechświat na miarę człowieka, a przypominam, że biblioteka na miarę człowieka to znaczy także biblioteka radosna, (...) a zatem biblioteka, do której chodzi się chętnie i która przeobrazi się stopniowo w wielką machinę spędzania wolnego czasu, jak Muzeum of Modern Art, gdzie można pójść do kina, przejść się po ogrodzie, obejrzeć posągi i zjeść obiad z dwóch dań”.
Umberto Eco 

Aktualności

Pięćdziesiąte ósme spotkanie Klubu Małego Czytelnika

Przejdź do - Afisz

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Małego Czytelnika, które się odbędzie 13 grudnia 2019 (piątek) o godz. 16.00 w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży MBP w Gorlicach (sala 9).

Czytaj więcej o: Pięćdziesiąte ósme spotkanie Klubu Małego Czytelnika

Szkolenie bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu gorlickiego — relacja

„Wojenna witryna” — wywiad z panią Anną Wygrzywalską

Przejdź do - Baner

Wywiad z panią Anną Wygrzywalską dotyczący ziemi należącej do jej dziadka, na której zbudowano cmentarz wojenny nr 91 na Górze Cmentarnej w Gorlicach.

Czytaj więcej o: „Wojenna witryna” — wywiad z panią Anną Wygrzywalską

Żywa historia Gorlic — wywiad z panem Leonem Jagodą

Przejdź do - Służba%20leśna%20w%20dobrach%20Tadeusza%20Dolańskiego%20(Lasy%20Radłowskie),%20z%20prawej%20Antoni%20Jagoda%20(dziadek%20Leona);%20około%201900%20roku

Wywiad z panem Leonem Jagodą — emerytowanym leśnikiem, który opowiada o historii i dniu dzisiejszym lasów powiatu gorlickiego, o organizacji służby leśnej, a także o gospodarce leśnej, swoim ojcu i dziadku (również leśnikach) i o przygodach, które mogą nas spotkać w lesie.

Czytaj więcej o: Żywa historia Gorlic — wywiad z panem Leonem Jagodą

Biblioteka w działaniu — gościnny wykład dla słuchaczy UZW w Gorlicach

Bibliotekarze polecają książki na grudzień

Przejdź do - Baner

Świąteczno-noworoczna przerwa na lekturę już tuż, tuż ;)

 

Czytaj więcej o: Bibliotekarze polecają książki na grudzień

Światowy Dzień Pluszowego Misia — filia Zawodzie

Konkurs o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. Zgłoś autora i tytuł!

Przejdź do - Konkurs%20o%20Nagrodę%20im.%20ks.%20prof.%20Bolesława%20Kumora

Rusza VIII edycja Konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. Celem konkursu jest wyróżnienie i promocja najważniejszych dzieł, które podejmują tematy związane z Sądecczyzną i Sądeczanami oraz uhonorowanie sądeckich autorów. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 stycznia 2020 r.

Czytaj więcej o: Konkurs o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. Zgłoś autora i tytuł!

„Pierwsze czytanki dla…” przedszkolaka — półmetek tegorocznej edycji kampanii „Mała książka — wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki

Przejdź do - Kadr%20ze%20spotu%20reklamującego%20kampanię

Już 150 dzieci wzięło udział  w projekcie „Mała książka — wielki człowiek” organizowanym w naszej bibliotece. Zapraszamy kolejne rodziny po odbiór bezpłatnych wyprawek czytelniczych! 

Czytaj więcej o: „Pierwsze czytanki dla…” przedszkolaka — półmetek tegorocznej edycji kampanii „Mała książka — wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki

„Wojenna witryna” — trzecia wystawa pamiątek wojennych — relacja

Przejdź do - Zdjęcie%20z%20wydarzenia

Uczestnicy wernisażu, który odbył się 20 listopada 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach mieli niepowtarzalną okazję przenieść się w czasie o sto lat wstecz, do historycznego momentu, kiedy nasze miasto i cała Polska podnosiły się z wojennej pożogi. Zapraszamy do lektury relacji z tego niezwykłego wydarzenia. 

Czytaj więcej o: „Wojenna witryna” — trzecia wystawa pamiątek wojennych — relacja