Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

„Tak więc jeśli biblioteka jest, jak chce tego Borges, modelem wszechświata, staramy się uczynić z niej wszechświat na miarę człowieka, a przypominam, że biblioteka na miarę człowieka to znaczy także biblioteka radosna, (...) a zatem biblioteka, do której chodzi się chętnie i która przeobrazi się stopniowo w wielką machinę spędzania wolnego czasu, jak Muzeum of Modern Art, gdzie można pójść do kina, przejść się po ogrodzie, obejrzeć posągi i zjeść obiad z dwóch dań”.
Umberto Eco 

Aktualności

Biblioteka czynna całą dobę, czyli głosuj na zadanie nr 1!

Przejdź do - Plakat

Jeżeli chcesz wypożyczać i oddawać książki do biblioteki w dowolnej chwili, w podobny sposób jak odbierasz paczki z paczkomatów, głosuj na zadanie ogólnomiejskie nr 1 do Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice, czyli „Biblioteka czynna całą dobę! Montaż książkomatu i infrastruktury rowerowej przy MBP w Gorlicach”. 

Czytaj więcej o: Biblioteka czynna całą dobę, czyli głosuj na zadanie nr 1!

6. Festiwal im. Zygmunta Haupta

Pachnąca ziołami — wystawa grafik

Przejdź do - Baner

6. edycji Festiwalu im. Zygmunta Haupta towarzyszy wystawa grafik Pachnąca ziołami przygotowana przez gorlicką pracownię artystyczną „Bez pośpiechu”. Zapraszamy do zwiedzania tej wyjątkowej ekspozycji w galerii Na Piętrach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach (ul. Jagiełły 1), w terminie do 23 października 2020 r., w godzinach pracy biblioteki.

Czytaj więcej o: Pachnąca ziołami — wystawa grafik

Spotkania tematyczne na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Plakat

Poza spotkaniami autorskimi Festiwal, który ma na celu przybliżanie widzom i mieszkańcom Beskidu Niskiego twórczości Zygmunta Haupta — największego z niesłusznie zapomnianych polskich pisarzy, obfituje w dodatkowe wydarzenia, związane zarówno z samym Hauptem, jak też zachęca do namysłu nad dorobkiem ważnych i wybitnych nieżyjących polskich pisarzy oraz aktualnie ważnych tematów. Wszystkie spotkania odbędą się oczywiście w Gorlickim Centrum Kultury.

Czytaj więcej o: Spotkania tematyczne na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Poezja na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Plakat

Na Festiwalu Haupta nie może zabraknąć poezji, w tym roku będą to trzy spotkania: z Małgorzatą Lebdą, Andrzejem Niewiadomskim i Adamem Kaczanowskim, które odbędą się w piątek i w sobotę w Gorlickim Centrum Kultury.

Czytaj więcej o: Poezja na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Non-fiction na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Plakat

Samo życie — czyli literatura non-fiction na Festiwalu im. Zygmunta Haupta to sześć wyjątkowych spotkań. Wraz z autorkami i autorami będziemy eksplorować kraj i zagranicę, zgłębiać historie prywatne, rozmawiać z roślinami, dopytywać, zaglądać pod podszewkę, wędrować bezdrożami i bocznymi uliczkami.

Czytaj więcej o: Non-fiction na 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Regulamin 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta i informacja o transmisjach

Przejdź do - Logo

W dniach 23–27 września spotkamy się w Gorlicach podczas 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Wszystkich widzów i przyjaciół Festiwalu zachęcamy do zapoznania się z informacjami organizatorów.

Czytaj więcej o: Regulamin 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta i informacja o transmisjach

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach w gronie 6 tysięcy bibliotek biorących udział w nowej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”

Przejdź do -

Program 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Przejdź do - Logo

Zapraszamy do udziału w 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta. Spotkajmy się w Gorlicach, literackiej stolicy Beskidu Niskiego. Festiwal odbywa się w terminie 23–27 września 2020.

Czytaj więcej o: Program 6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta

Powakacyjne godziny pracy MBP w Gorlicach

Drodzy Czytelnicy! Informujemy o zmianie godzin pracy naszej biblioteki.

Czytaj więcej o: Powakacyjne godziny pracy MBP w Gorlicach

Zmiany w dostępie do Filii Zawodzie