Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

 Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela

„Tak więc jeśli biblioteka jest, jak chce tego Borges, modelem wszechświata, staramy się uczynić z niej wszechświat na miarę człowieka, a przypominam, że biblioteka na miarę człowieka to znaczy także biblioteka radosna, (...) a zatem biblioteka, do której chodzi się chętnie i która przeobrazi się stopniowo w wielką machinę spędzania wolnego czasu, jak Muzeum of Modern Art, gdzie można pójść do kina, przejść się po ogrodzie, obejrzeć posągi i zjeść obiad z dwóch dań. Wiem, że UNESCO zgadza się ze mną: Biblioteka (...) powinna być łatwo dostępna, a jej bramy otwarte dla wszystkich członków wspólnoty, którzy mogą swobodnie z niej korzystać bez względu na rasę, kolor skóry, narodowość, wiek, płeć, wyznanie, język, stan cywilny i poziom wykształcenia”.
Umberto Eco

Aktualności

Anulowanie należności za przetrzymane tytuły

DRODZY CZYTELNICY!

Informujemy, że należności za tytuły, których termin wypożyczenia upłynął w czasie trwania prac budowlanych w bibliotece, zostaną anulowane w okresie od 29 stycznia do 3 marca 2018 r. w momencie zwrotu książek.

Czytaj więcej o: Anulowanie należności za przetrzymane tytuły

Śladami bohaterów „Trylogii” — spotkanie tematyczne

Przejdź do - Plakat

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego śladami sienkiewiczowskich bohaterów poprowadzą nas Magda i Mirek Osip-Pokrywka. 

Czytaj więcej o: Śladami bohaterów „Trylogii” — spotkanie tematyczne

Pasowanie na czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej

Żywa historia Gorlic — wywiad z panią Barbarą Walkus

Przejdź do - Świadkowie%20lokalnej%20historii

Kolejnym opublikowanym wywiadem historycznym jest rozmowa z panią Barbarą Walkus, która opowiada o życiu w Zagórzanach podczas okupacji i pracy ojca w kolejnictwie. Wywiad ilustruje obszerny zbiór zdjęć z archiwum naszej rozmówczyni.   

Czytaj więcej o: Żywa historia Gorlic — wywiad z panią Barbarą Walkus

Zimowa Akademia Wyobraźni — ferie w bibliotece

Przejdź do - Ferie%20w%20bibliotece%202018

Ze względu na duże zainteresowanie wprowadzamy limit uczestników oraz zapisy na warsztaty „Każdy może być artystą — decoupage”. Kliknij, aby przeczytać szczegółowe informacje.

Czytaj więcej o: Zimowa Akademia Wyobraźni — ferie w bibliotece

IBUK Libra — filmiki instruktażowe

Mamy dla Państwa filmiki instruktażowe, które pomogą sprawnie korzystać z platformy IBUK Libra. 

Czytaj więcej o: IBUK Libra — filmiki instruktażowe