Mała książka — wielki człowiek — 2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Wyprawka czytelnicza dla dzieci w wieku przedszkolnym

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach bierze udział w projekcie „Mała książka — wielki człowiek”. Projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (3–6 lat) jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka — wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3–6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice — przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Wyprawki czytelnicze dla dzieci w wieku przedszkolnym będzie można odebrać od września 2019 roku w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży oraz w filii Magdalena i w filii Zawodzie. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl. O wszystkich wydarzeniach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz w portalach społecznościowych.

Plakat Plakat

Artykuły

„Mała książka — wielki człowiek” — zapraszamy po wyprawki czytelnicze

Przejdź do - „Mała książka — wielki człowiek” — zapraszamy po wyprawki czytelnicze

Zapraszamy kolejnych małych-wielkich czytelników po odbiór wyprawek książkowych w rytmie piosenki Mietka Szcześniaka!

Czytaj więcej o: „Mała książka — wielki człowiek” — zapraszamy po wyprawki czytelnicze

„Pierwsze czytanki dla…” przedszkolaka — półmetek tegorocznej edycji kampanii „Mała książka — wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki

Przejdź do - „Pierwsze czytanki dla…” przedszkolaka — półmetek tegorocznej edycji kampanii „Mała książka — wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki

Już 150 dzieci wzięło udział  w projekcie „Mała książka — wielki człowiek” organizowanym w naszej bibliotece. Zapraszamy kolejne rodziny po odbiór bezpłatnych wyprawek czytelniczych! 

Czytaj więcej o: „Pierwsze czytanki dla…” przedszkolaka — półmetek tegorocznej edycji kampanii „Mała książka — wielki człowiek”, organizowanej przez Instytut Książki

Dwójka uroczych przedszkolaków — Karolinka i Piotruś zapraszają do podróży po krainie książek

Przejdź do - Dwójka uroczych przedszkolaków — Karolinka i Piotruś zapraszają do podróży po krainie książek

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmiku z serii „Biblioteka Wielkiego Człowieka” przygotowanego przez Instytut Książki.

Czytaj więcej o: Dwójka uroczych przedszkolaków — Karolinka i Piotruś zapraszają do podróży po krainie książek

„Mała książka — wielki człowiek” — „Pierwsze czytanki dla…” przedszkolaków

Przejdź do - „Mała książka — wielki człowiek” — „Pierwsze czytanki dla…” przedszkolaków

Już ponad 40 małych czytelników odebrało w naszej bibliotece wyjątkowy prezent — książkę Pierwsze czytanki dla… Zapraszamy kolejnych chętnych po wyprawki czytelnicze!

Czytaj więcej o: „Mała książka — wielki człowiek” — „Pierwsze czytanki dla…” przedszkolaków

Mała książka — wielki człowiek — wyprawka czytelnicza

Przejdź do - Mała książka — wielki człowiek — wyprawka czytelnicza

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) do udziału w projekcie realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka — wielki człowiek”.

Czytaj więcej o: Mała książka — wielki człowiek — wyprawka czytelnicza

Galeria


  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat

  • Powiększ zdjęcie logo

    logo