Wypożyczenia książek — Czytelnia Główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Piszesz referat, pracę, poszukujesz informacji o tematyce regionalnej, potrzebujesz innych materiałów? Przyjdź do Czytelni Głównej (ul. Jagiełły 1) lub skontaktuj się drogą mailową (informatorium@mbpgorlice.info) lub telefoniczną (18 352 19 62) z pracownikami Czytelni Głównej MBP w Gorlicach.

Wypożyczenia krótkoterminowe

Od 2023 roku zmieniają się zasady udostępniania zbiorów w ramach agendy wypożyczeń krótkoterminowych w Czytelni Głównej:

  • zwiększamy zasób dostępny w ramach tej agendy;
  • pozycje można rezerwować on-line za pośrednictwem katalogu internetowego;
  • okres pierwszego wypożyczenia wynosi do 14 dni (z możliwością wykonania jednej prolongaty na kolejne 14 dni — o ile nie istnieje na daną publikację zapotrzebowanie ze strony innych użytkowników);
  • prolongaty można dokonać u dyżurnego bibliotekarza w Czytelni Głównej,
    telefonicznie, a także za pośrednictwem internetowego konta użytkownika dostępnego w katalogu elektronicznym MBP Gorlice;
  • ewentualną konieczność drugiej prolongaty należy zgłosić osobiście lub telefonicznie pracownikowi Czytelni Głównej.

Informacje o książkach, które można wypożyczyć z Czytelni Głównej w ramach agendy wypożyczeń krótkoterminowych są zawarte w katalogu on-line MBP.

Wypożyczenia międzybiblioteczne

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach dzięki współpracy z wieloma bibliotekami publicznymi i naukowymi umożliwia czytelnikom korzystanie ze zbiorów innych bibliotek. Zamówienia należy składać w Czytelni Głównej (I piętro, sala nr 3). Ze sprowadzonych materiałów można korzystać wyłącznie na miejscu (Czytelnia Głównej) w terminie określonym przez instytucję wypożyczającą. Prawo do korzystania z wypożyczeń międzybibliotecznych ma każdy czytelnik. Aby złożyć zamówienie, niezbędne jest posiadanie aktualnego konta bibliotecznego. Wypożyczenia międzybiblioteczne dotyczą tylko literatury naukowej i popularnonaukowej.

W 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach przystąpiła do cyfrowej wypożyczalni Academica. Jest to międzybiblioteczna wypożyczalnia, która udostępnia zbiory cyfrowe Biblioteki Narodowej. Serdecznie zapraszamy do naszej Czytelni Głównej (u. Jagiełły 1), w której zlokalizowany jest terminal do korzystania z tych zasobów. Ze względu na możliwy wydłużony czas oczekiwania na wybrane publikacje, zalecamy uprzedni kontakt mailowy: informatorium@mbpgorlice.info, telefoniczny: 18 352 19 62 lub osobisty. Więcej informacji znajdziesz na: www.mbpgorlice.info.

Wypożyczenia z bibliotek łemkowskich

Od 2015 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach współpracuje z dwoma stowarzyszeniami łemkowskimi: Stowarzyszeniem Ruska Bursa oraz Zjednoczeniem Łemków. Dzięki tej współpracy czytelnicy MBP w Gorlicach mogą korzystać z bogatych zbiorów — unikatowych regionaliów — zarówno Biblioteki Ruskiej Bursy, jak i Biblioteki Centrum Kultury im. B.I. Antonycza. Zbiory te są opracowane w systemie bibliotecznym SOWA i są dostępne do wyszukiwania w katalogu on-line MBP w Gorlicach. Aby zamówić książki pochodzące z bibliotek łemkowskich, należy się skontaktować z pracownikiem Czytelni Głównej.

Serdecznie zapraszamy!

Kontakt:

Tomasz Hryc, Agnieszka Hebda, Małgorzata Szymańska
tel.: 18 352 19 62
e-mail: informatorium@mbpgorlice.info