Spotkanie autorskie z Justyną Dziurą — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 lutego 2020

 

 

W dniu 13 lutego w sali Pod Sową MBP w Gorlicach odbyło się spotkanie autorskie z Justyną Dziurą — debiutującą autorką, blogerką z Gorlic. Okazją do rozmowy z młodą pisarką była jej pierwsza książka pt. Summer, która ukazała 15 stycznia 2020 roku nakładem Wydawnictwa WasPos.

Uzbrojona w cierpliwość swoją powieść postanowiła wysłać do kilkunastu wydawnictw i po kliku tygodniach otrzymała pozytywną odpowiedź jednego z nich. Debiutancka powieść Justyny Dziury, skierowana dla dorosłych i starszej młodzieży, opowiada historię dziewczyny uwikłanej w trudny, toksyczny związek. Zdaniem autorki przemoc fizyczna i psychiczna jest realnym i bardzo poważnym problemem, o którym należy głośno mówić. Akcja powieści rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem pisarki ta opowieść przedstawiona w polskich realiach byłaby o wiele bardziej dramatyczna. Tytułowa Summer otrzymuje ogromne wsparcie od rodziny, przyjaciół, psychologów — tylko dlatego nie załamuje się i daje sobie jeszcze jedną szansę na miłość. Bo Summer, jak mówi autorka, to książka przede wszystkim o miłości i przyjaźni.

Justyna Dziura swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła kilka lat temu. Od 2013 roku z powodzeniem prowadzi literacki blog Z miłości do książek, na którym umieszcza recenzje przeczytanych książek. Chętnie recenzuje także nowości przesyłane przez wydawnictwa czy samych autorów. Jest użytkowniczką i wielbicielką platformy do opowiadania społecznościowego Wattpad. Powieść obyczajowa i romans to gatunki literackie, z którymi jest jej po drodze zarówno jako czytelniczce jak i pisarce.

Justyna Dziura jest w trakcie pracy nad drugą powieścią, a już  wkrótce jej opowiadanie pojawi się w zbiorze W objęciach namiętności, przygotowanym przez Grupę Literacką Force. Serdecznie dziękujemy autorce za to spotkanie i życzymy dalszych literackich sukcesów.

	wywiad z autorką		powitanie gości przez dyrektorkę MBP w Gorlicach	 	rozmowa moderatorki z pisarką	 	powitanie gości przez dyrektorkę MBP w Gorlicach		rozmowa moderatorki z pisarką		debiut literacki gorlickiej autorki	 	moderatorka zadaje pytania autorce		moderatorka zadaje pytania autorce		debiut literacki gorlickiej autorki	 	Justyna Dziura odpowiada na pytania 		Justyna Dziura odpowiada na pytania 		plakat promujący spotkanie	 	moderatorka zadaje pytania autorce		autorka czyta fragment swojej powieści		autorka czyta fragment swojej powieści		podziękowania od dyrektorki  MBP w Gorlicach		Justyna Dziura		autorka rozdaje autografy i wpisuje się do księgi pamiątkowej 		autorka rozdaje autografy i wpisuje się do księgi pamiątkowej 		autorka rozdaje autografy i wpisuje się do księgi pamiątkowej 		autorka rozdaje autografy i wpisuje się do księgi pamiątkowej 		autorka rozdaje autografy i wpisuje się do księgi pamiątkowej

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Spotkanie autorskie z Justyną Dziurą

    Spotkanie autorskie z Justyną Dziurą