Będę grał w grę i walczył z pandemią || Tydzień z Internetem 2020 z Klubem Kodowania || #4

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 marca 2020

Chcesz dołożyć swoją cegiełkę (a raczej megaherc) do walki z pandemią? Przyłącz się do projektu Folding@home. O tym, jak to zrobić, dowiesz się z kolejnego materiału opublikowanego przez członków Klubu Kodowania MBP w Gorlicach w ramach akcji Tydzień z Internetem 2020. 

Przed Wami kolejny materiał przygotowany przez Klub Kodowania MBP w Gorlicach w ramach Tygodnia z Internetem 2020. O tym jak ważne są kompetencje cyfrowe przekonaliśmy się drastycznie w przeciągu ostatnich dni. Praca, edukacja, rozrywka, kultura praktycznie w całości przeniosła się do sieci. Klub Kodowania MBP w Gorlicach, pomimo braku możliwości zorganizowania dla Was w tym roku spotkania stacjonarnego, zawsze ma coś w zanadrzu :). Jeśli chcesz przyłączyć się do walki z pandemią, udostępniając część zasobów swojego komputera na potrzeby obliczeń pozwalających naukowcom rozpracować szalejącego wirusa, dołącz do projektu Folding@home i zostań bohaterem we własnym home office. O tym jak to zrobić, dowiesz się z podcastu Bartka Kiełtyki, jednego z założycieli Klubu Kodowania MBP w Gorlicach.

Strona projektu Folding@home: https://foldingathome.org/

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All.Digital. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu. Do tej pory w akcji w całej Europie uczestniczyło już ponad milion osób. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów.

Strona kampanii All Digital Week: www.alldigitalweek.eu

Polska strona kampanii Tydzień z Internetem: www.tydzienzinternetem.pl

Strona Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego: www.frsi.org.pl

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie