Co wiesz... o cyfrowym repozytorium historii miasta i regionu pn. „Świadkowie lokalnej historii”?

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 maja 2021

Czy wiesz, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach powstaje cyfrowe repozytorium historii miasta i regionu pn. „Świadkowie lokalnej historii”?

Czy wiesz, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach powstaje cyfrowe repozytorium historii miasta i regionu pn. „Świadkowie lokalnej historii”? Jego pomysłodawczynią jest Urszula Karasińska, która realizuje projekt od 2017 roku. Unikatowy zasób tworzą wywiady z mieszkańcami ziemi gorlickiej, pamiętniki oraz materiały archiwalne z prywatnych zbiorów (dokumenty, fotografie). Działanie zainspirowało nas do realizacji kilku projektów, były to m.in. „Gorlickie dialogi” i „ Wojenna witryna”. Więcej informacji o projekcie i wspomniane archiwalia znajdziecie na naszej stronie internetowej w zakładce Świadkowie lokalnej historii.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Urszulą Karasińską. Spotkanie odbyło się w ubiegłym roku, w Centrum Kultury im. B. I. Antonycza w Gorlicach, poprowadziła je Natalia Hładyk, a dotyczyło projektu "Świadkowie Lokalnej Historii" https://www.facebook.com/CKAntonycz/videos/205478127739445.

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zdjęcie

    Zdjęcie