Światowy Dzień Pluszowego Misia — spotkanie z przedszkolakami w filii Magdalena

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 listopada 2018

Miś to wyjątkowa maskotka, powiernik dziecięcych tajemnic i pogromca koszmarnych snów. „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” — w każdym miejscu na ziemi nieodmiennie budzą pozytywne uczucia i błogie skojarzenia, stanowiąc nieodłączny element szczęśliwego dzieciństwa. Dnia 25 listopada wszystkie misie (m.in. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Coralgol, Paddington, Gumisie, Troskliwe Misie czy Miś Yogi) obchodzą swoje święto — Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji do misiowej krainy (w którą zamieniła się filia Magdalena) zaprosiliśmy grupę sześciolatków z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Gorlicach.

Mali czytelnicy obejrzeli prezentację multimedialną „Misie i niedźwiadki”, z której dowiedzieli się, jak powstała pierwsza maskotka Teddy Bear, czym się różni pluszowy miś od prawdziwego niedźwiedzia, odwiedzili także niedźwiedzią jaskinię oraz przypomnieli sobie najsławniejsze niedźwiadki — bohaterów dziecięcej literatury i filmów animowanych. Były zabawy z przyniesionymi przez dzieci misiami — małymi, średnimi, dużymi i bardzo dużymi, brązowymi, białymi czy żółtymi.

Nasze misiowe spotkanie obyło się w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury", który realizuje grupa Pracowite Pszczółki. Dzieci wysłuchały i obejrzały wyjątkową obrazkową publikację autorstwa Kaori Takahashi pt. Puk, puk! Gdzie mój miś? Wspólnie z małą bohaterką opowieści szukaliśmy jej ulubionej maskotki, odwiedzając kolejne mieszkania, wdrapując się coraz wyżej i wyżej, i wyżej, na następne piętra budynku, w który zamieniła się ta niezwykła książka.

Czy miś może być cyrkowcem? Oczywiście! Przedszkolaki uczestniczyły w pokazie cyrkowych sztuczek. Każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się magikiem, kręcąc talerzami oraz zobaczyć, jak z baloników powstają urocze zwierzątka (nie zabrakło także misiów). Była również niespodzianka — miś z balonu dla wszystkich uczestników spotkania.

	8083 — misiowa jaskinia		8093 — dzieci pokazują misie 		8098 —dzieci przytulają swoje misie		8106 — książka Wesoły Dzień Misia 		8118 — książka Puk puk, gdzie mój miś 		8124 — misiowa prezentacja 		8137 — zabawa z chustą		8139 — zabawa z chustą		8146 — dzieci wykonują misie z rolki		8155 — dzieci wykonują misie z rolki 		8160 — Masza i Niedźwiedź		8171 — żonglowanie kulkami		8176 — slalom z talerzami		8177 — slalom z talerzami		8187 — prowadząca pokazuje misia z balonu 		8201 — dzieci z misiami