Kultura Na Widoku w naszej bibliotece

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 grudnia 2018

Nasza biblioteka już po raz drugi przyłącza się do akcji społecznej Kultura Na Widoku i promuje darmowy i legalny dostęp do kultury!

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt realizowany przez Fundację Legalna Kultura już po raz piąty. W tym roku nasza biblioteka ponownie przyłączyła się do akcji, umożliwiając wszystkim czytelnikom bezpłatny dostęp do kultury!

W Wypożyczalni dla Dorosłych, na parterze biblioteki oraz w filii Magdalena i filii Zawodzie znajdziecie plakaty, dzięki którym można uzyskać dostęp do bardzo bogatej oferty książek, filmów, muzyki, spektakli teatralnych oraz zbiorów muzealnych. Wszystko to, w darmowym bądź płatnym dostępie (jednak po preferencyjnych cenach), jest umieszczone na plakatch znajdujących się w bibliotece i filiach oraz na stronie www.kulturanawidoku.pl. Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości Kultura na Widoku przygotowała również rekomendacje wybitnych i kluczowych utworów polskiej kultury z lat 1918–2018, nazwanej „Przemyśleć stulecie”. Do utworów znajdujących się na plakacie oraz w portalu Kultura Na Widoku można uzyskać dostęp za pomocą linków i kodów QR.

Kultura Na Widoku ma na celu promowanie świadomego uczestnictwa w kulturze i wyrabianie nawyku korzystania z jej legalnych źródeł. Jest skierowana do wszystkich, niezależnie od wieku, bowiem nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, żeby spotkać się z kulturą. Projekt wpisuje się również w promocję czytelnictwa, podkreślając wagę literatury w życiu kulturalnym.

Kultura Na Widoku jest dla wszystkich. Dla każdego. Dla Ciebie.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie plakat

    plakat