„Zawodowcy w bibliotece” — relacja ze spotkania z weterynarzem

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 maja 2019

Gościem ostatniego spotkania z cyklu „Zawodowcy w bibliotece” była pani Hanna Krasuska — technik weterynarii z gorlickiej lecznicy dla zwierząt doktora Daniela Cieśli.

Podczas zajęć uczniowie klasy piątej Zespołu Szkół nr 4 w Gorlicach mieli niezwykłą okazję dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca weterynarza. Pani Hanna Krasuska z pasją opowiadała o swoim zawodzie oraz zachowaniach i zwyczajach zwierząt. Początkującym właścicielom czworonogów i innych zwierząt domowych dała cenne rady związane z pielęgnacją, żywieniem i opieką. Uczniowie mieli okazję zobaczyć prawdziwe narzędzia chirurgiczne wykorzystywane przy zabiegach, a przebieg operacji zademonstrowała wraz ze swoim psem, który wykazał się ogromną cierpliwością, słuchając wszystkich poleceń.

Praca weterynarza nie zawsze jest łatwa i przyjemna. Chore zwierzęta nie mogą powiedzieć, co je boli, dlatego ich leczenie jest trudniejsze niż ludzi. Jednak widok zdrowego i radosnego pupila rekompensuje wszelkie niedogodności tego zawodu. Bardzo dziękujemy pani Hannie Krasuskiej za niezwykle interesujące i pouczające spotkanie.

gość spotkania ze swoim psem weterynarz pokazuje podstawowe leki i opowiada o leczeniu zwierząt weterynarz pokazuje podstawowe leki i opowiada o leczeniu zwierząt weterynarz pokazuje podstawowe leki i opowiada o leczeniu zwierząt weterynarz pokazuje podstawowe leki i opowiada o leczeniu zwierząt weterynarz pokazuje podstawowe leki i opowiada o leczeniu zwierząt weterynarz pokazuje podstawowe leki i opowiada o leczeniu zwierząt weterynarz pokazuje podstawowe leki i opowiada o leczeniu zwierząt narzędzia chirurgiczne w lecznicy zwierząt narzędzia chirurgiczne w lecznicy zwierząt przygotowanie psa do zabiegu przygotowanie psa do zabiegu przygotowanie psa do zabiegu przygotowanie psa do zabiegu przygotowanie psa do zabiegu przygotowanie psa do zabiegu przygotowanie psa do zabiegu podpinanie kroplówki i inne zabiegi podpinanie kroplówki i inne zabiegi pies Hili uczniowie klasy piątej z MSZ nr 4 w Gorlicach uczniowie klasy piątej z MSZ nr 4 w Gorlicach bibliotekarka zachęca do sięgnięcia po poradniki uczniowie klasy piątej z MSZ nr 4 w Gorlicach