XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w filii Zawodzie — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 czerwca 2019

Trawa XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany przez Fundację ABCXXI — Cała Polska Czyta Dzieciom. Tegorocznemu świętu czytelniczemu towarzyszy hasło „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.

Z okazji jednej z największych kampanii czytelniczych w Polsce zorganizowaliśmy dwa warsztaty literacko-artystyczne dla dzieci z Samorządowego Przedszkola w Kobylance. I tym rzezem to my udaliśmy się do nich z wizytą, by wspólnie uczcić czytelniczy tydzień. Zajęcia rozpoczęły się od lektury Miś cyrkowiec, autorstwa Wioletty Świecińskiej oraz zabawy z tunelem, który pozwolił maluchom przenieść się w magiczny świat cyrku.

Kolejnym punktem naszego spotkania były pokaz cyrkowych zabaw, w którym oczywiście mogły uczestniczyć dzieci, takich jak żonglowanie piłkami i chustami, kręcenie talerzy, flowersticka oraz diabolo. Najmłodsi mieli także okazję zobaczyć, jak z balonów powstają kolorowe zwierzątka. Cyrk to nie tylko śmiech i zabawa, lecz także porcja zdrowego ruchu, dlatego przedszkolaki brały aktywny udział w zajęciach, wcielając się m.in. w linoskoczków.

Tematem przewodnim drugiej części spotkania z przedszkolakami były klasyczne dobranocki i ich bohaterowie. Dzieci musiały się zmierzyć z wieloma pytaniami dotyczącymi bohaterów dobranocek sprzed lat, które z pewnością oglądali ich rodzice. Pojawiły się pytania dotyczące m.in. Misia Uszatka, Reksia i Pszczółki Mai. Okazało się, że kultowe i nieśmiertelne wieczorynki cieszą się sporym powodzeniem wśród dzieci, bowiem z pytaniami poradziły sobie znakomicie. Spotkanie zakończyliśmy zabawami z niezawodną chustą animacyjną, która jak zawsze wywołuje wśród najmłodszych bardzo dużo uśmiechu i radości.

	zajęcia z dziećmi 1		zajęcia z dziećmi 2		zajęcia z dziećmi 3		zajęcia z dziećmi 4		zajęcia z dziećmi 5		zajęcia z dziećmi 6		zajęcia z dziećmi 7		zajęcia z dziećmi 8