Odjazdowy Bibliotekarz — relacja z gorlickiego rajdu rowerowego śladami Zygmunta Haupta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 czerwca 2019

Piąty gorlicki Odjazdowy Bibliotekarz już za nami. W tym roku trasa rowerowego rajdu organizowanego przez MBP w Gorlicach liczyła ponad 11 kilometrów. Naszym celem był Szymbark, a dokładnie Stacja Naukowa Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk wraz ze znajdującym się na jej terenie dworem Groblewskich, w którym przebywał m.in. Zygmunt Haupt — patron gorlickiego festiwalu.

Rowerowa wędrówka śladami Zygmunta Haupta wiodła ścieżką wzdłuż rzeki Ropy. Pomarańczowy peleton utworzony przez bibliotekarzy, czytelników i miłośników jednośladów bawił się doskonale podczas tego wydarzenia. Na wszystkich uczestników rajdu czekało mnóstwo atrakcji, m.in. zwiedzanie dworu Groblewskich i Stacji Naukowej IGiPZ PAN, konkursy z nagrodami, gry i zabawy ruchowe oraz ognisko i pieczenie kiełbasy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za udział i już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję. Dziękujemy także naszym partnerom: pani dr Małgorzacie Kijowskiej-Strugale (kierownikowi Stacji Naukowej IGiPZ PAN) za cenną lekcję przyrody, panu Markowi Dziedziakowi za interesujący wykład na temat Zygmunta Haupta i dworu Groblewskich, sklepowi rowerowemu Ostre Koło w Gorlicach za podarowanie upominków dla uczestników rajdu oraz państwu Marzenie i Mariuszowi Filarom — właścicielom Delikatesów Centrum w Gorlicach za artykuły spożywcze.

	rozdanie pakietów startowych		rozdanie pakietów startowych		powitanie gości		wyruszamy spod MBP		wyruszamy spod MBP		w trasie		w trasie		w trasie		w trasie		w trasie		krótki odpoczynek		krótki odpoczynek		krótki odpoczynek		krótki odpoczynek		Pan Marek Dziedziak opowiada o Dworze Groblewskich i Z. Haupcie		Pan Marek Dziedziak opowiada o Dworze Groblewskich i Z. Haupcie		kierownik Stacji Pani dr Małgorzata Kijowska-Strugała opowiada o Stacji Naukowej		kierownik Stacji Pani dr Małgorzata Kijowska-Strugała opowiada o Stacji Naukowej		kierownik Stacji Pani dr Małgorzata Kijowska-Strugała opowiada o Stacji Naukowej		kierownik Stacji Pani dr Małgorzata Kijowska-Strugała opowiada o Stacji Naukowej		kierownik Stacji Pani dr Małgorzata Kijowska-Strugała opowiada o Stacji Naukowej		kierownik Stacji Pani dr Małgorzata Kijowska-Strugała opowiada o Stacji Naukowej		kierownik Stacji Pani dr Małgorzata Kijowska-Strugała opowiada o Stacji Naukowej		pieczenie kiełbasy		zabawy i konkursy		zabawy i konkursy		zabawy i konkursy		zabawy i konkursy		zabawy i konkursy		zabawy i konkursy		zabawy i konkursy		zabawy i konkursy		zabawy i konkursy		zabawy i konkursy		rozdanie nagród		rozdanie nagród		rozdanie nagród		rozdanie nagród		rozdanie nagród		zdjęcie grupowe (w tle Dwór Groblewskich)		droga powrotna		droga powrotna		droga powrotna		droga powrotna