Narodowe Czytanie nowel polskich

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 września 2019

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza na Narodowe Czytanie nowel polskich, które odbędzie się 7 września (sobota) 2019 o godz. 10.00 na skwerze przy MBP w Gorlicach. 

W trakcie wydarzenia włodarze miasta i powiatu, przedstawiciele instytucji kultury, młodzież ze szkół średnich i podstawowych, działacze organizacji pozarządowych, członkowie Strzeleckiego Bractwa Kurkowego Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, policjanci, strażacy oraz czytelnicy biblioteki będą czytać fragmenty ośmiu nowel zaproponowanych przez Parę Prezydencką. Narodowe Czytanie uświetni występ młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gorlicach. Najmłodsi uczestnicy wezmą udział w warsztatach artystycznych, w trakcie których porozmawiamy o rdzennych mieszkańcach Ameryki i wykonamy, inspirowany bohaterem noweli Sachem, pióropusz indiańskiego wodza.

Na tegoroczną edycję Narodowego Czytania zapraszamy 7 września 2019 (sobota) o godz. 10.00 na skwer przy MBP w Gorlicach (w przypadku niepogody wydarzenie odbędzie się w sali Pod Sową MBP w Gorlicach).

Partnerami tegorocznego gorlickiego Narodowego Czytania są Księgarnia Mieszko i Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Gorlicach.  

Plakat

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat