Wakacyjne spotkania z dziećmi z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 sierpnia 2019

Czy ze smokiem można się zaprzyjaźnić? Z pewnością wiele na ten temat mógłby powiedzieć Czkawka — młody wiking, bohater filmu — Jak wytresować smoka. Nocna Furia, Gronkiel, Koszmar Ponocnik, Szeptozgon — to tylko niektóre z rodzajów latających gadów w nim występujących. Smokom właśnie było poświęcone spotkanie, w którym uczestniczyły dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Gorlicach. Jakie są ich słabe punkty, co lubią i co potrafią? Szukając odpowiedzi na te pytania wertowaliśmy Księgę Smoków. Była też praca plastyczna. Wystarczył klej, farby, flamastry, nożyczki, papier kolorowy i wytłaczanki na jajka, aby powstały niesamowite smoki.

Czy papier może być materiałem, z którego powstaje piękna i niepowtarzalna biżuteria? Oczywiście! Zapewne każdy z nas odnajdzie w domu pozornie nieprzydatną makulaturę — stare gazety, kolorowy papier, resztki papieru do pakowania — dlaczego zatem tego nie wykorzystać? Młodym uczestnikom warsztatów plastycznych wystarczyły: plastikowe rurki, papier do pakowania prezentów, klej i sznurek, które w połączeniu z ich kreatywnością dały rewelacyjny wynik — powstały oryginalne naszyjniki i bransoletki.

oglądamy Księgę Smoków praca plastyczna praca plastyczna smocza wystawa uczestnicy zajęć praca plastyczna naszyjniki wykonane przez dzieci