Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 września 2019

Podczas 5. Festiwalu im. Zygmunta Haupta zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach projektu „Non fiction — spotkania z mistrzami reportażu”! Tym razem naszym gościem będzie Magdalena Grzebałkowska.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach zaprasza na spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, które odbędzie się 28 września (sobota) 2019 r. o godz. 16.15 w sali Pod Sową MBP w Gorlicach. Spotkanie poprowadzi Justyna Sobolewska.

Magdalena Grzebałkowska — reporterka i pisarka, laureatką nagród dziennikarskich i literackich. Od 1998 roku pracuje jako reporterka w „Gazecie Wyborczej”. Autorka biografii ks. Jana Twardowskiego, Tomasza i Zdzisława Beksińskich oraz Krzysztofa Komedy. Laureatka Nagrody Grand Press, Śląskiego Wawrzynu Literackiego oraz Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Książka Grzebałkowskiej 1945. Wojna i pokój, otrzymała Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej za „wybitny reportaż historyczny o latach wychodzenia z wojennej traumy, ale także o czasie nadziei”, zaś w 2016 roku została nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” i zdobyła Nagrodę Czytelników „Gazety Wyborczej”.

Projekt „Non fiction — spotkania z mistrzami reportażu” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Plakat

    Plakat