Przygoda z książkami w tle, czyli Książkowe Emporium

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 października 2019

Czy kiedykolwiek marzyliście, aby posiadać własną księgarnię lub bibliotekę? To właśnie udało się rodzinie Znajdy Jones, która w loterii wygrała Książkowe Emporium — niezwykłą, niesamowitą i najwspanialszą księgarnię świata. Do każdej z dwunastu sal Książkowego Emporium prowadziły inne drzwi z mosiężną dźwignią zamiast klamki. Na spragnionych lektury czekały pokoje mieszczące książki przedziwnych kategorii. „Co chcielibyście zobaczyć? — zapytał Montgomery. — Kryminały? Romanse? Powieści wojenne? O zamkach i rycerzach? Policjantach i rabusiach? Bezludnych wyspach? Przygodach w kosmosie? Perypetiach w lesie? Opowieści na dobranoc? Książki kucharskie? Słowniki? Bez happy endu?”

Książka Sylvii Bishop pt. Panna Jones i Książkowe Emporium, była inspiracją do zajęć, w których uczestniczyli uczniowie klasy 4 i 5 ze Szkoły Podstawowej w Łużnej. Młodzi miłośnicy książek obejrzeli wszystkie działy naszej biblioteki, a później tak jak bohaterowie powieści przeżyli prawdziwą przygodę w świecie książek. Przygotowaliśmy dla nich naukowe koło fortuny, które składało się z dwunastu działów odpowiadających dwunastu salom w Książkowym Emporium. Podzieleni na dwie drużyny rywalizowali ze sobą o miano znawców Książkowego Emporium.

3152 — uczniowie z Łużnej w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży 3154 — uczniowie z Łużnej w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży 3160 — uczniowie z Łużnej w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży 3162 — w Czytelni Głównej 3163 — w Sali Odczytowej 3166 — w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży 3171 — naukowe koło fortuny 3172 — naukowe koło fortuny 3174 — naukowe koło fortuny 3177 — naukowe koło fortuny